Čtvrtina zaměstnanců využívá ‚sick days‘ i pro jiné účely

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 14.11.2018 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 14. 11. 2018: Každý čtvrtý zaměstnanec přiznává, že zdravotní volno, které firmy poskytují v případě nemoci bez nutnosti předložení neschopenky, využívá i k vyřešení jiných osobních záležitostí. Na druhou stranu, většina firem je benevolentní.

Podle internetového průzkumu, který uskutečnila personální společnost Předvýběr.CZ mezi zaměstnanci a také personalisty a šéfy malých a středních firem, jenom 75 % lidí sáhne po zdravotním volnu jen v případě nemoci. Zbývající čtvrtina využívá volno i k zařizování osobních záležitostí (55 %) nebo jako pohodlnou možnost získat volno navíc (45 %).

„Až na výjimky firmy uvádějí, že důvody čerpání volna nekontrolují. Je to ale logické, jde o dobrovolný benefit poskytovaný zaměstnavatelem, který už z principu je postavený na vzájemné důvěře,“ říká František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ.

Nejčastěji (40 %) firmy poskytují dva dny zdravotního volna za rok, v některých firmách mohou zaměstnanci bez dokladu marodit až pět dní.

Mezi další benefity patří i dovolená navíc oproti zákonným dvaceti dnům. Dalších pět dní poskytuje 57 % firem, ještě delší dovolenou si může dopřát sedm procent zaměstnanců.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 150 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců. Předvýběr.CZ je partnerem klubu úřadujících mistrů Technology Florbal Mladá Boleslav, fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava a platformy ELIIT pomáhající profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024