Divadlo Kámen: V hlavních rolích Vraždy u katedrály se objeví mrtví i nemrtví

Vražda u Katedrály - první premiéra Divadla Kámen v sezóně 2019/20.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 13.9.2019 | Kultura, hudba, divadlo
Divadlo Kámen: Vražda u katedrály
Autor fotografie:
Divadlo Kámen

Praha (Pressweb) - Jako svou první premiéru divadelní sezony 2019/2020 uvede Divadlo Kámen inscenaci Vražda u katedrály, která je inspirovaná událostmi spojenými s pokusem o vraždu dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, k němuž došlo v březnu 2018 v britském Salisbury.

"Příběh otrávení Sergeje Skripala se mi lépe než mně známé literární předlohy propojil s upírskými motivy. Zpravodajské hry, tajné sítě, chlapíci kráčející ulicemi s novičokem v batohu, osudové jednání špiónů i vrahů, tajemné síly v pozadí, odvěké neporozumění a zároveň přitažlivost mezi Východem a Západem. Nějak to zarezonovalo," říká Per Odo Macháček, režisér a umělecký šéf Divadla Kámen, o nově chystané inscenaci.

 

Vražda u katedrály

burleskní upírská balada / příběh o neodolatelných bytostech / o otravě Sergeje Skripala v Salisbury v březnu 2018 / režisér v troj až čtyřroli

Jak je pro režijní práci Petra Oda Macháčka, režiséra a uměleckého šéfa Divadla Kámen, příznačné, i v nové inscenaci se prolíná několik zdánlivě nesouvisejících témat – mysticky laděný motiv upírek navazujících erotický vztah s hlavním hrdinou a dokumentárně pojatá sonda do kauzy spojené s pokusem o vraždu dvojitého agenta Sergeje Skripala. Vražda u katedrály se i přes Macháčkův svérázný rukopis určitým způsobem odklání od linie, kterou se hlavní proud dramaturgie Divadla Kámen ubírá, a to hned v několika ohledech. Macháček se totiž rozhodl pojednat aktuální a značně kontroverzní téma vycházející ze skutečných událostí, které přednedávnem rozvířilo neklidné vody mezinárodních vztahů a ponechalo je dosud zčeřené. Navíc se poprvé uchyluje k žánru, který označuje za burlesku. Kromě toho zde autor a režisér sám sebe obsadil do hlavní role a dokonce neváhá tu a tam odběhnout k osvětlovacímu pultu. Jedná se o inscenaci s limitovaným počtem repríz, která kromě uměleckého sdělení nabízí přesah politicko-společenský, přitom ale ponechává na diváku, aby sám rozhodl, kterou z tematických nebo estetických rovin na sebe nechá zapůsobit.

 

KDY: 19. září 2019 (premiéra), reprízy: 3. a 18. října 2019, vždy od 19.30.

ODKAZ: https://www.divadlokamen.cz/vrazda_u_katedraly

Témata: divadlo, kultura, umění, premiéra, Divadlo Kámen, volný čas | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875