Důležitý cíl na pivní mapě představují Teplice

V půlce září se koná festival Pivní rynek
Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 13.8.2020 | Cestování, gastronomie

Teplice (Pressweb) - 13. 8. 2020: Cesty do Plzně za proslulým pivem, které dalo název světlému ležáku, celosvětově nejprodávanějšímu druhu piva, patří mezi dlouhodobé bestsellery na mapách turistů. Milovníkům pěnivého moku nabízejí Teplice na jednom místě hned několik podobně atraktivních cílů.

Jedním z nich je pivovar Monopol přímo v centru města. Na adrese, kde pivovar s restaurací sídlí, fungoval hostinec už brzy od roku 1850, kdy dům postavili, později zde vzniklo i Varieté U Labutě. První písemné zmínky o vaření piva ve městě jsou už z patnáctého století, v roce 1581 potvrdil městu právo várečné samotný císař Rudolf II.

Dvacet minut autem jihozápadním směrem od Teplic v Cisterciáckém klášteře na Oseku funguje pivovar Ossegg, založený už na začátku osmnáctého století a obnovený v roce 2015. Pětatřicet minut na jihovýchod v Litoměřicích sídlí Biskupský pivovar U sv. Štěpána, který začal vařit pivo před pěti lety a necelou hodinu jižně od Teplic už osm let vaří pivo rodinný pivovar Zichovec.

Všechny čtyři pivovary spojuje Pivní cesta, téměř sedmihodinová výprava začínající u Cisterciáků a vedoucí přes Zichovce do Litoměřic s poslední zastávkou v teplickém Monopolu. Výlety organizuje turistické centrum VisitTeplice každý pátek pro minimálně deset osob se začátkem ve 13 hodin a koncem lehce před osmou hodinou večerní.

Individuální návštěvník Oseka se může stavit i ve druhém zdejším pivovaru Černý Orel. V místě tradiční pivnice od roku 2015 vaří i vlastní pivo.

V půlce září nabídne město dalších třináct pivovarů

O víkendu 11. a 12. září pořádá pivovar Monopol na Zámeckém náměstí už pátý ročník setkání minipivovarů a rodinných pivovarů Teplický pivní rynek. Akce začíná v pátek od 16 hodin, v sobotu od 10 hodin a oba dny končí ve 23 hodin.

Účastníci zde můžou ochutnat kromě piv z Monopolu a Osseggu také piva dalších třinácti pivovarů - Na Rychtě z Ústí nad Labem, akciového pivovaru Letiny, plzeňského Ravenu, varnsdorfského Kocoura, Bergquell Brauerei z Löbau, Falkenštejna z Krásné Lípy, pražského Trilobita, Bad Flash a Zbraslavskou Kozu rovněž z hlavního města, pivo z Rýžovny na Božím Daru a pivo z pivovaru U Čápa v Příchovicích. Pouze v pátek bude na festivalu Nomád z Děčína a naopak jenom v sobotu se představí Purkmistr z plzeňských Černic.

::

Společnost VisitTeplice od roku 2017 poskytuje služby v oblasti cestovního ruchu a volnočasových aktivit pro návštěvníky města Teplice, regionu Teplicka a Ústeckého kraje. Ve své oblasti je jedinou společností takového typu. Provozuje vlastní informační centrum a webové stránky www.visitteplice.com. Propojuje místní hotely, restaurace, muzea a ostatní provozovatele zařízení cestovního ruchu. Společnost poskytuje průvodcovské služby a spravuje řadu významných místních památek, např. poutní místo nad ostatky křesťanského mučedníka ze 4. století St. Clari nebo vyhlídkovou věž kostela sv. Jana Křtitele s interaktivní expozicí. VisitTeplice provozuje jízdy turistickým vláčkem Humboldt a výlety kabriobusy, nabízí turistům kartu na levnější jízdenky a vstupenky a mobilní aplikaci v devíti jazykových mutacích.

Region: Ústecký kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024