Peletová kamna si přísun paliva regulují sama

Peletová kamna
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 13.6.2024 | Služby

Praha (Pressweb) - Hledáte topidlo, které by bylo ekologické, ale nechcete každou chvíli přikládat do ohně polena? Existuje kromě plynu a elektřiny vhodné palivo? Ano, jsou to pelety. Peletová kamna jsou skvělou volbou, protože se můžete dívat do ohně jako u krbu, ale stačí přikládat jen třikrát týdně. Do zásobníku až na 30 kilogramů nasypete pelety a doplníte je, až se vyprázdní. Kamna si přísun paliva do topeniště regulují sama pomocí šnekového dopravníku. Nejenže se o kamna prakticky nemusíte starat, ale můžete je zapálit i na dálku pomocí ovládacího modulu a mobilní aplikace. 

Peletová kamna jsou velmi úsporná

Peletová kamna jsou výsledkem dlouholetých výzkumů a ukazuje se, že jsou velmi úsporná. Využívají několik stupňů hoření a spalují i hořlavý plyn, který by jinak unikl bez užitku do komína. Do spalinové komory vniká čerstvý vzduch pod tlakem a pelety se spalují v hermeticky uzavřené komoře. Vše se děje automaticky, jak zapálení, tak vypnutí. Peletová kamna využívají pelety rostlinného původu s nízkým obsahem vody, takže kamna se prakticky nemusí čistit. Většinou se pelety vyrábějí z odpadní dřevěné hmoty – pilin. Pokud mají větší příměs kůry, mají tmavší barvu. Spalováním pelet nevzniká téměř žádný popel.

Zásobník na pelety se čistí jednou za rok

Peletová kamna mohou být s výměníkem. Pak se nevytápí pouze jedna místnost, ale i celý dům. Teplá voda z výměníku se rozvádí podlahovým topením nebo do radiátorů. Kamna na pelety nejsou jen efektivním topením, ale díky tvaru a provedení i atraktivním bytovým doplňkem. Jejich údržba je poměrně jednoduchá, například zásobník na pelety se čistí jednou ročně. Spalovací prostor se zbavuje nečistot zhruba po 30 hodinách provozu, případně jednou týdně, požadavek na údržbu se případně objeví na displeji, pokud jsou jím kamna vybavena. Skleněná dvířka kamen stačí vyčistit podle potřeby vlhkou houbou s popelem.

 

Témata: peletová kamna, pelety, kamna, krby, krby a kamna | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300