Prodej dřevěných palet? Podporuje celosvětový transport zboží

Prodej dřevěných palet?
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 13.6.2024 | Služby

Praha (Pressweb) - Jak by vypadal transport zboží po Evropě, kdyby neexistovaly palety? To si lze jen velmi těžko představit, každopádně by nebyl tak rychlý a bezproblémový. Palety pohyb zboží usnadnily a přizpůsobily se tomu nejen železniční vagony, pro něž byl rozměr palet navržen, ale nakonec i nákladní automobily. Prodej dřevěných palet je jen další skládačkou do celého procesu, která se musí řídit přesnými pravidly – normami. Tzv. europaleta odpovídá evropské normě. Má rozměr 1200 x 800 x 144 milimetrů, je čtyřcestná, to znamená, že ji mohou nabírat vidlice vysokozdvižného vozíku ze všech stran. 

Prodej dřevěných palet zahrnuje nejen europalety

Prodej dřevěných palet se netýká jen europalet, ale zahrnuje i tzv. standardní palety. Podle české normy mohou mít standardní palety až deset rozměrů a tomu odpovídá i jejich nosnost. Například největší paleta o rozměrech 2400 x 1600 milimetrů má nosnost až 2500 kilogramů. Podobně jako europalety se mohou vyrábět z listnatého i jehličnatého dřeva, všechny části palety, tedy přířezy, svlaky a špalíky musí být z jednoho kusu dřeva. A to nesmí být napadeno plísní či dřevokaznými houbami. Prodej dřevěných palet se týká jak nových, tak i opotřebených.

Pro označení EUR a EPAL je nutná licence

Prodej dřevěných palet – opotřebených limituje stupeň opotřebení. Rozdělují se do tří stupňů – A, B a C. Paleta typu A je světlá, čistá, bez vlhkých plísní, špalky jsou nevyštípané. Normy určují nejen kvalitu dřeva a jeho vlhkost, ale i počet prken a spojovacího materiálu. Paleta se skládá z ložní a podlahové plochy, která je tvořena přířezy a svlaky. Obě plochy jsou odděleny špalíky. Dřevěné díly jsou spojeny 78 speciálními hřebíky. Důležité je i označení palety. Tzv. europaleta má označení EUR nebo EPAL. Výrobci dostávají pro jejich výrobu licenci od národního železničního přepravce, který je členem Mezinárodní železniční unie (UIC), nebo od Evropské paletové asociace (EPAL).

 

Témata: prodej dřevěných palet, dřevěné palety, palety, výroba palet, prodej palet | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300