Novicom představil významná vylepšení svých produktů AddNet a BVS

Zadavatel: Novicom, s.r.o. | 13.6.2019 | Telekomunikace, IT

Ve středu 5. června 2019 se v Konferenčním centru GreenPoint v Praze konal další z řady odborných seminářů české technologické společnosti Novicom. Seminář nesl název „Síťová visibilita a integrovaná správa sítě – nezbytná podmínka pro budování bezpečnostního dohledu“ a jeho součástí bylo tentokráte představení novinek ve dvou klíčových produktech Novicomu.

Po zahájení semináře představil obchodní ředitel, Jindřich Šavel, nejprve novinky v produktu BVS – Business Visibility Suite.

V návaznosti na potřeby současné IT oblasti rozšířila společnost Novicom svou BVS Business Edition, která nyní přichází s integrací oblastí správy síťových aktiv, business procesů a nově i kritických zranitelností, a to pomocí přidané bezpečnostní funkcionality.

K aktuálnímu pohledu propojení IT aktiv a business služeb tak BVS Business Edition přináší nově i rozměr IT bezpečnosti, kdy u jednotlivých detekovaných IT aktiv v síti bude připojena informace o identifikovaných zranitelnostech.

Hlavní přínosy nové verze BVS Business Edition:

  • Identifikace bezpečnostních rizik v kontextu klíčových business aktiv
  • Integrace s výstupy nástroje Tenable Nessus
  • Zobrazení detailu o detekované zranitelnosti přímo u IP adresy
  • Automatizovaně aktualizovaná evidence zranitelností u IP adres a portů
  • Evidence historie zranitelností
  • Možnost exportu business služeb včetně celkového rizika do XLS (díky existenci vazeb na podpůrná zařízení služeb)
  • Možnost evidence dopadu (kritičnosti) business služby v rámci organizace

Business uživatelé, manažeři, operátoři i bezpečnostní specialisté tak mohou díky nové verzi Novicom BVS Business Edition z jednoho místa zjišťovat klíčové informace pro prioritizaci činností, řídit kontinuitu a minimalizovat rizika negativních dopadů na organizaci kvůli bezpečnostním slabinám.

Více informací o novinkách v Novicom BVS:
https://www.novicom.cz/novinka/307

Po přestávce představil Jindřich Šavel novinky v produktu AddNet, u kterého v rámci průběžného zdokonalování a vývoje přibylo mnoho užitečných vlastností pro zjednodušení správy a řízení přístupů do sítě.

U AddNetu pokračuje Novicom směrem k bezpečnosti, prohloubil funkci NACu o pokročilé služby a možnost aplikování bezpečnostních politik, vytváření dynamických access control listů (DACL), jejich správu. Nyní je možné i při připojení kdekoliv v rozsáhlé síti aplikovat politiky určené pro jednu konkrétní skupinu, které jsou dynamické a flexibilní. Dochází tedy ke standardizaci, ze které sekundárně těží správci firewallů, kterým stačí nastavit globální politiky a nemusejí vytvářet další pravidla podle lokalit.

Došlo také ke zjednodušení správy switchů, firewallů a podobně, jelikož bude Novicom globálně aplikovat bezpečnostní politiky při řízení přístupu do sítě. Podařilo se vše udělat tak, aby vzniklo heterogenní prostředí. Většina konkurentů Novicomu v NACu tyto pokročilé bezpečnostní politiky dělá pouze pro svůj hardware.

Hlavní novinky v AddNetu ve 4 bodech:
1) Automatické zařazení do karantény na základě provedení health checku na klientech
2) Bezpečnostní politiky díky DACL na úrovni přístupových switchů
3) Možnost nastavení přihlašovacího času
4) Real-time informace z NAC provozu

Více informací o novinkách v Novicom AddNet:
https://www.novicom.cz/novinka/308

Po odborných přednáškách, případových studiích a společném přípitku k vylepšeným produktům se 60 účastníků semináře sešlo u grilu a degustace piv, kterou provázel specialista na pivovarnictví a degustátor odborných soutěží pivovarů, Tomáš Maier z České zemědělské univerzity.

Technologickým partnerem semináře byla společnost Flowmon Networks – výrobce řešení v oblasti pokročilého síťového a aplikačního monitoringu, která přispěla do programu také svou přednáškou.

Mediálně podpořila seminář společnost DCD Publishing – vydavatelství nezávislých titulů zaměřených na komunitu IT. DCD Publishing disponuje digitálními kanály, pořádá odborné semináře a provozuje několik webových portálů.

 

Témata: Novicom, AddNet, BVS, Business Visibility Suite, BVS Business Edition, kybernetická bezpečnost, integrovaná správa sítě, monitoring sítí, řízení přístupů do sítě, network management | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Novicom, s.r.o.

Třebohostická 14
100 00 Praha 10
Kontaktní osoba: Sylva Šavlová
Marketing & PR Manager
sylva.savlova@novicom.cz
Obrázek uživatele Novicom
Novicom, s.r.o. je český výrobce nástrojů pro síťovou správu, monitoring a bezpečnost. Díky vlastním technologiím dosahuje nadstandardní bezpečnosti a provozní spolehlivosti, a to i v rozsáhlých distribuovaných sítích. Novicom působí již od roku 1994 na IT trhu a orientuje se na střední a velké... vice ›
Novicom, s.r.o.
Třebohostická 14
100 00 Praha 10
Česká republika
info@novicom.cz
Tel: +420 271 777 231