Bruselská perla ožije výstavou, hudbou, diskusí i zmrzlinou

13.6. proběhne na okraji pražského sídliště Invalidovna akce na podporu záchrany a konverze velmi elegantní průmyslové stavby bývalé mazutové výtopny.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 13.6.2017 | Kultura, hudba, divadlo
www.mazutka.cz
Autor fotografie:
platforma Mazutka žije

Praha (Pressweb) - – Dnes 13.6. odpoledne proběhne na okraji pražského sídliště Invalidovna akce na podporu záchrany a konverze neobvyklé, avšak velmi elegantní průmyslové stavby v tzv. bruselském stylu, bývalé mazutové výtopny v ulici U Sluncové.

Akce s názvem MAZUTKA ŽIJE! se uskuteční v sousedství Mazutky na travnatém prostoru mezi Divadlem Kámen a hotelem Čechie a zahrnuje informační výstavu, DJ selectora Boldrika i zajímavé občerstvení. V rámci dětského programu se pořadatelé pokusí s dětmi za použití stromů, lan a černé látky zopakovat princip unikátní střešní konstrukce Mazutky. Odměnou bude stejnojmenná tmavá zmrzlina, kterou na akci dodá pražská firma Creme de la Creme.

„Zveme jak místní obyvatele, tak i přespolní zájemce. Elegantní stanová mazutka si naši pozornost a péči zaslouží. Rádi bychom přispěli k tomu, aby stavba nezmizela, ale byla citlivě upravena na krásnou kavárnu, galerii či kostel,“ říká Martin Benda, koordinátor pořádající občanské platformy Mazutka žije a také moderátor hlavního bodu večera, panelové diskuse. Začne v 18:30 a vystoupí na ní Lukáš Beran z Výzkumného centra průmyslového dědictví, Jan Brejcha z Klubu Za starou Prahu, Petr Zeman z Prázdných domů a místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus, který vzal celý večer pod svou záštitu.

„Praha 8 usiluje u využití opuštěných budov v naší městské části, které ztratily svou původní funkci a hledají novou budoucnost. Ve spolupráci s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem a kulturním developerem Matějem Velkem se nám podařilo najít nový plán pro Karlínská kasárna, která se otevřou veřejnosti už za pár dnů. Mazutka je dalším příkladem architektonicky a konstrukčně cenné stavby, která už neslouží svému původnímu účelu. I v jejím případě podporuji její zachování a využití na základě spolupráce jejího majitele, radnice a veřejnosti,“ říká Petr Vilgus (Zelení).

 

O platformě

Mazutka žije je platforma, která usiluje o záchranu a příkladnou konverzi někdejší karlínské mazutové výtopny, se etablovala na jaře 2017 v reakci na zprávy o zvažovaném odprodeji a demolici objektu. Uskupení tvoří Klub za Starou Prahu, Architektura 489 z.s., Prázdné domy z.s., Divadlo Kámen z.s. a řada jednotlivců místních i přespolních. Nedávno zahájilo Ministerstvo kultury ČR řízení o prohlášení stavby za kulturní památku.

 

Další informace:

www.facebook.com/mazutkazije

www.mazutka.cz

 

Kontakty:

Martin Benda, martinbenda1983@gmail.com, tel. 724 941 122

Helena Macháčková, helena.hedvika@divadlokamen.cz, tel. 775 718 470

Témata: kultura, památky, umění | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875