Kočárky jsou různé, poradíme vám jak na ně

Výběr kočárku je na 1. místě
Zadavatel: SeoExtra.cz | 13.4.2016 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Dětské kočárky jsou různé, třeba o nich něco vědět, před tím než půjdete nakupovat. Pokud hledáte ten správný dětský kočárek pro vás a vaši rodinu, je třeba si předem promyslet, jaká kritéria by měl splňovat a na co všechno ho budete používat. Následující tipy a rady vám výběr dětského kočárku určitě usnadní a rozšíří obzory ve výběru funkci a modelů, které trh nabízí.

 Kombinovaný kočárek (0 - cca 3 roky):

 Nebo i tzv. trojkombinace nebo multifunkční kočárek. Kombinovaný kočárek je momentálně nejpopulárnějším typem kočárku na trhu mezi rodiči nakolik představuje ideální spojení hlubokého a sportovního kočárku. Rodiče tedy místo dvou kočárků v rámci růstu dítěte investují pouze do jednoho. Jeho největší výhodou je využití od narození děťátka až po přibližně tři roky dítěte. Mnoho výrobců v současnosti nabízí v rámci výbavy i autosedačku, která je dnes nezbytností každého řídícího rodiče. Ve většině případů je cena za autosedačku koupenou v rámci kombinovaného kočárku nižší než ta, kterou zaplatíte při kupování sedačky zvlášť. Jelikož trojkombinaci kočárku budete moci využívat několik let, je nezbytné vybrat kvalitní podvozek a pevnou konstrukci.

 2. Hluboký kočárek (0 - cca 7 měsíců)

 Hluboký kočárek je zpravidla kočárek s vaničkou pro novorozená dětičky do doby, kdy začnou samostatně sedět (cca od 7 měsíců). Při výběru hlubokého kočárku je důležitý terén, ve kterém se s ním budete pohybovat. Jelikož jeho rozměry jsou větší v porovnání s kombinovaným kočárkem, manipulace s ním je ne taková bezproblémová a je vhodný pro využití zejména po rovných terénech (nákupní centrum, procházka v parku). Jeho hmotnost je také vyšší než při kombinovaném kočáře, proto rodiče, kteří pravidelně cestují nebo návštěvy příbuzných či bývají na sedmém patře by měli tuto skutečnost vzít v úvahu před jeho koupí.

 3. Sportovní kočárek (od cca 7 měsíců a více)

 Sportovní kočár je vhodný pro děti, které jsou schopny samostatně sedět, a tento věk začíná obvykle kolem 7 měsíců dítěte. Jejich výhodou je snadná a rychlá skladnost, kterou uvítáte zejména při vkládání kočárku do auta a vykládání z auta či při jeho uskladnění v menších prostorách. Mnoho modelů na trhu je v nabídce s mobilní sedačkou, která se dá nastavit ve směru nebo proti směru jízdy kočárku, takže snadno změníte polohu dítěte podle toho, zda právě bdí nebo spí, případně podle směru větru a deště.

 4. Golfové hole (sedící dítě)

Tento typ kočárků je typický svou lehkou konstrukcí a také svou jednoduše a rychlou složitelností. Je ideálním řešením pro rodiče, kteří často skládají a rozkládají kočárky, cestují dopravními prostředky nebo využívají kočárek zejména na krátké vzdálenosti. Jsou také vhodnější do letního počasí, takže kočárek golfové hole je ideální volbou pro dovolenou u moře. Pokud však plánujete v zimě vozit své dítě v tomto kočárku do obchodu či na návštěvy, raději si to promyslete dvakrát, nakolik snadné zpracování se odrazí i v tenkém materiálu a tedy děťátko by mohlo rychle prochladnout, protože není dostatečně chráněno.

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712