Můj bratr mesiáš: intermezza v Divadle Kámen

Hra Můj bratr mesiáš inspirovaná nejsoučasnější českou literaturou obsahuje sedm intermezz.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 12.2.2024 | Kultura, hudba, divadlo
Divadlo Kámen: Můj bratr mesiáš
Autor fotografie:
Divadlo Kámen: Můj bratr mesiáš

Praha (Pressweb) – Od února do dubna 2024 nabízí Divadlo Kámen především hru „Můj bratr mesiáš“. Kromě činoherního základu precizně nazkoušeného třemi herci je ke každému provedení přizván jiný host konkrétního večera, který přibližně sedmkrát za představení vstoupí do hry. Hosty bývají osobnosti různých oborů od filosofů a literátů po hudebníky. Účelem intermezz je vždy originální a nové propojení s herci, kteří se tak mimo jiné odchylují od zajetých kolejí.

Cílem intermezz není jen ozvláštnění a narušení rutiny. Vznikají při nich i nečekané souvislosti: tematické i estetické, vyslovitelné i nevyslovitelné, okrajové i zásadní, související i nesouvisející s motivy hry.

„Intermezzista“ je ve svém počínání plně svobodný. Herci mu pouze určují začátek a konec intermezza. Většinou s ním přímo nespolupracují, ale ani otevřená součinnost není zakázaná, pokud obě strany vycítí, že je vhodná. Intermezzista může a nemusí znát danou hru. Někdy se stane, že ji už předtím viděl, může se tedy do jisté míry připravit. Často ji ovšem ani předem nevidí a nečte scénář, jedná tedy podle toho, jak na něj představení v daném okamžiku působí. A on zpětně působí na herce.

„Vzájemná komunikace mezi herci a intermezzistou samozřejmě nemusí být vždy souladná. Někdy se obě strany vzájemně doplňují, jindy se přou, jindy se provokují. Vytváří se složité a nejednoznačně vyznívající harmonie,“ doplňuje režisér Petr Odo Macháček. „Intermezza nemám rád kvůli nějaké prvoplánové překvapivosti vývoje, ale právě kvůli těm souvislostem, která vznikají, aniž bychom je jakkoli plánovali.“

Od února do dubna budou intermezza provádět například hudebník Radomír Švec, náčelník kmene paraplavců KON-TAKTU Jan Nevrkla, drum-and-bassový dj Josef Sklenička nebo autor románové předlohy ke hře Můj bratr mesiáš spisovatel Martin Vopěnka.

 

Více o hře: https://divadlokamen.cz/mesias

Více o hostech: https://divadlokamen.cz/mesias_hoste

 

Hrají Kristýna Suchá, Lucie Zachovalová a Vít Macháček, videomateriál vytvořily Anne Katrine a Liv Hanne Haugenovy.

Další informace: www.divadlokamen.cz

Vizuály k inscenaci: https://divadlokamen.cz/vizualy/

Fotografie v tiskovém rozlišení: https://divadlokamen.cz/fotografie

kontakt: Blanka Křemenová, blankakremenova@gmail.com , +420 724 788 040

Divadlo Kámen: Můj bratr mesiáš
Divadlo Kámen: Můj bratr mesiáš
Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon vizual_muj_bratr_mesias.jpg905.93 KB
Témata: Divadlo Kámen, divadlo, kultura, umění, živé umění, Petr Odo Macháček, Martin Vopěnka | Region: Evropa

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875