Prodej palet, které se vyrábějí podle čs. normy

Prodej palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 13.2.2022 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Potřebujete palety, ale neobchodujete se zahraničím? Pak jsou pro vás vhodné standardní palety, které jsou levnější než europalety, přitom kvalita je velmi podobná. Čs. normy pro prodej palet standardních jsou velmi přísné, protože se tyto manipulační podložky využívají opakovaně, ale jen v tuzemsku. Pokud posíláte zboží do zahraničí, je nutné zajistit, aby paleta měla certifikát IPPC, což je potvrzení, že dřevo nebylo ošetřeno chemicky, ale zahřátím minimálně na 56 stupňů Celsia po dobu 30 minut. Takto ošetřená paleta se znakem IPPC může cestovat se zbožím po celé Evropě.   

Prodej palet vratných i nevratných

Čs. normy určené pro prodej palet standardních rozdělují palety na vratné a nevratné. Například vratná paleta je dvoupodlahová a čtyřcestná, tj. nabíratelná vysokozdvižnými vozíky ze všech čtyř stran. Vyrábí se v 10 rozměrech, ale nejběžnější pro prodej palet je rozměr 1200 x 800 milimetrů. Taková paleta má nosnost až 1 500 kilogramů a může se ukládat (stohovat) ve čtyřech vrstvách. Ale palety o rozměrech 1200 x 1600 milimetrů mají nosnost až 2 500 kilogramů. Předpokládá se, že standardní paleta zvládne minimálně pět cest, ale pokud není poškozená, tak více.

Nevratné palety mohou být jednopodlahové a dvoucestné

Často používané jsou nevratné standardní palety. Pro prodej palet jsou určeny jak dvoupodlahové podložky, tak i jednopodlahové. Norma povoluje zasunutí vidlic vysokozdvižného vozíku i ze dvou stran, palety jsou tedy dvoucestné i čtyřcestné. Nevratné manipulační podložky se vyrábějí také v deseti rozměrech a tomu odpovídá i nosnost. Technické požadavky na výrobu jak vratných, tak i nevratných standardních palet jsou stejné, mj. dřevo musí být kvalitní bez známek hniloby či plísně, prkna pro palety musí být z jednoho kusu a hřebíky musí být zaražené maximálně dva milimetry pod rovinu dřeva.

 

Témata: prodej palet, palety na prodej, výprodej palet, dřevěné palety | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300