Jak vybrat správnou realitní kancelář?

Přečtěte si, na co se zaměřit při výběru realitní kanceláře, aby celý proces dopadl perfektně.
Zadavatel: Miroslava Trojáková | 1.3.2019 | Reality, bydlení

Ne všechny realitní kanceláře mají dobrou pověst. Některým jde skutečně pouze o zisk. A tak zaměstnají kohokoliv, hlavně, když jim bude vydělávat. Mnozí makléři, kteří začínají v tomto oboru pracovat, nemají pro takovou práci vhodné vzdělání ani vlohy. A když jim jejich práce nejde a tudíž nevydělávají dle jejich představ, začnou se uchylovat k nekalým praktikám. Výsledkem jsou zklamaní nebo dokonce podvedení klienti. Jak se vyvarovat tomu, abyste také nenaletěli?

Na co se zaměřit při výběru realitní kanceláře?

Spolupráce s realitní kanceláří je zpravidla výhodná. Už z hlediska úspory času a bezpečnosti. Ale to jen v případě, že si vyberete tu spolehlivou a poctivou. Jak ji poznat? Hned na začátku výběru si zjistěte, jak dlouho působí na trhu. Pro jistotu se podívejte i do obchodního rejstříku na délku existence firmy. Některé nepoctivé realitní kanceláře totiž uvádí na internetu zkreslené nebo lživé údaje. Poté si dohledejte dostupné recenze a hodnocení. Sledujte však také to, jak jsou recenze psány. Někteří makléři si sami píší pozitivní hodnocení jakožto fiktivní klienti, aby jimi zakryli ty negativní od reálných klientů. Proto je třeba si přečíst větší počet zkušeností klientů a z více zdrojů. Jen tak mezi nimi odhalíte podezřelé vychvalování mezi záplavou stížností. Dalším krokem by mělo být nejlépe domluvení si osobní schůzky. Máte-li už při telefonické komunikaci pocit nátlaku, schůzku si raději ani nedomlouvejte. Může se stát, že makléř bude neoblomný a k domluvě termínu setkání vás dotlačí. Ocitnete-li se v takové situaci, nikam ani nechoďte. V opačném případě se na schůzku dostavte a sledujte způsob a vývoj jednání. Pokud na vás nebudou tlačit, abyste ihned s nimi uzavřeli smlouvu, ale naopak vám adekvátně odpoví na vaše dotazy, mají zájem vám opravdu pomoci. Nejlépe to poznáte tak, když se zeptáte na něco, na co dobře znáte správnou odpověď. Bude-li zástupce realitní kanceláře spíše uhýbat od tématu nebo bude záměrně podávat zkreslené až klamavé informace, rozhodně s nimi spolupráci nenavazujte.

Je to podobné jako s výběrem dobrého vína nebo kávy. Ne pokaždé hezký obal zaručuje dobrý a kvalitní obsah. Když se tedy budete soustředit na výběr realitní kanceláře důkladněji, zjistíte si více informací a nic zbytečně neuspěcháte, budete na závěr spokojeni.

Témata: realitní kanceláře, realitní kanceláře Praha, jak vybrat realitní kancelář | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Miroslava Trojáková

Kontaktní osoba: Miroslava Trojáková
Česká republika