Logika může být zábava – vyzkoušejte si to online

Zadavatel: Roman Ernst | 28.2.2015 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Málokoho ve škole baví nebo bavila matematika, jen málo lidí je ochotných déle si nad něčím lámat hlavu a přemýšlet. A v dnešní době počítačů, chytrých telefonů a všeobecně internetu vlastně už ani tolik přemýšlet nemusíme, protože si vše rychle najdeme online. Přesto je dobré si logické myšlení procvičovat, protože se nám to leckdy v životě může hodit – a dobrou praxí mohou být třeba logické hry.

Jak nejlépe postupovat? Který krok udělat jako první? Jak celý plán nezkazit hned v jeho začátcích a chytře, rychle a efektivně docílit svého? To jsou otázky, které si často pokládá každý z nás. V reálném životě a při řešení skutečných problémů nebývá postup tak jednoduchý. Ale logiku a myšlení si můžeme nacvičit u logických her, kde si musíme pokládat přesně tytéž otázky. Co udělat teď? Jak obelstít protihráče? Jak zvítězit? Někdo hraje šachy – ale stejně tak si můžete zahrát jakoukoliv logickou hru na webu Dejhru.cz – to vám totiž nejen pomůže protáhnout a procvičit mozkové závity, ale ještě si u toho užijete legraci a nádherně se odreagujete.

Skládanky i skutečné problémy

Logické úkoly řeší už i malé děti. Dejte jim ježka v kleci nebo jakýkoliv jiný hlavolam, posaďte je nad pexeso, puzzle a další hry, které procvičí nejen jejich fantazii, ale i myšlení. Baví je to, berou to jako hru a ani si neuvědomují, že se tím mnoho cenného učí. Podobné je to i u počítačových her. Pokud své potomky chcete uchránit od stříleček a her plných krve, nabídněte jim právě logické hry, které jsou udělány stejně milým a hravým způsobem, takže zaujmou každého. A je úplně jedno, jestli budou mít za úkol přeskládávat kostky, vyhrát kulečníkový zápas nebo správně donavigovat letadlo na přistávací plochu. Cíl her je stejný – naučit je logickému myšlení.

I pro velké

Na takových hrách je nejbáječnější zřejmě to, že zaujmou jak malé hráče, tak i ty velké. Řadu jich můžete hrát společně, nad leckterými si možná i vy sami budete lámat hlavu a říkat si, jak to udělat co nejlépe, abyste zase už potolikáté neprohráli. Někdy je to oříšek – ale vždy je to zábava a nikdy vás to nepřestane bavit.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Roman Ernst

Bohuslava ze Švamberka 790/2
140 00 Praha 4
Kontaktní osoba: Roman Ernst
RErnst@seznam.cz
Roman Ernst
Bohuslava ze Švamberka 790/2
140 00 Praha 4
Česká republika