Pokládka jezírkové fólie vyžaduje odborníky

Pokládka jezírkové fólie
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 13.12.2016 | Služby

Praha (Pressweb) - Chcete si postavit zahradní jezírko svépomocí? A má být opravdu velké? To rozhodně nezkoušejte. Aby se vám neztrácela voda, je důležitá správná pokládka jezírkové fólie.  A to není tak jednoduché. Když budete mít jezírko velké kolem 200 metrů čtverečních, jezírková fólie bude vážit až 260 kilogramů. Dokážete ji právně natáhnout a umístit do všech koutů? A vcelku se takhle velká jezírková fólie koupit nedá, musí se svařovat na místě. Na to potřebujete určitě zkušené pracovníky. Pokládka jezírkové fólie – to je práce pro odborníky, kteří se tím denně zabývají. Nechte to na nich.

Jezírková fólie je velmi odolná

Jezírková fólie se dodává v barvě černé o síle 1 mm, 1, 5 mm a 2 milimetry. Je z pevného materiálu, takže se jen obtížně protrhne. Může ji však poškodit rostoucí kořen nebo hlodavci. Proto se jezírková fólie nedává přímo na zem, ale vkládá se pod ní geotextilie. Ta by měla zabránit případnému poškození. Do bazénů se dává jezírková fólie v barvě modré o síle 1 mm a 1, 5mm. Vlastní pokládka jezírkové fólie přichází na řadu až v závěrečné fázi. Nejdříve je nutné jezírko naplánovat, vybrat vhodné místo, poté upravit terén bagrem a položit geotextilii.

Prosakování vody z jezírka? To už neplatí

Černá jezírková fólie je vhodná pro izolaci malých i velkých zahradních jezírek, koi jezírek, potůčků a vodopádů. Dříve byl největší problém s tím, že ani kvalitní beton jezírko neuchránil před průsakem vody. Stačily malé praskliny a voda se nezadržitelně ztrácela. Pokládka jezírkové fólie všechno změnila. Jde o velmi pevný a pružný materiál, který se už léty osvědčil. Jde jen o to fólii správě rozprostřít na geotextilii a vyvarovat se na dně ostrých předmětů. Pokládka jezírkové fólie je jednou z posledních fází výstavby jezírka. Poté je třeba upravit břehy oblázky a nasázet rostliny.

 

Témata: jezírková fólie, pokládka jezírkové fólie, geotextílie, údržba jezírka | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300