Sbírka zaměstnanců významně pomohla rodině, která přišla o tatínka

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 13.1.2020 | Politika, společnost

Praha (Pressweb) - 13. 1. 2020:  Těsně před adventem přišly dvě čerstvě osmnáctileté sestry a dva čtrnáctiletí synové společně se svojí maminkou o milovaného otce. Shodou okolností šlo o revizora Nadačního fondu Toník, který vznikl právě proto, aby pomáhal dětem, jejichž rodiny se ocitly v tíživé situaci.

„Ztráta otce je velmi citlivá zlomová situace v každé rodině. V případě Pavla Sikory, který byl i našim kolegou se značně vyvinutým smyslem pro pomoc ostatním, nás zasáhla dvojnásob. Prakticky okamžitě jsme se všichni shodli na tom, že se pokusíme rodině nějak pomoct ‒ ale vážně jsme nečekali tak velkou solidaritu, kterou Toníkova sbírka vyvolala,“ říká Jitka Kulhánková, předsedkyně správní rady nadačního fondu.

Nadační fond spustil na dárcovském portálu Darujme.cz kampaň pod heslem „Tatínka rodině nevrátíme, pomozme jim zvládnout nečekanou situaci“, o situaci informoval i na sociálních sítích a dárci mohli přispět i přímo na Toníkův transparentní účet. Už za dvacet dní mohl poukázat rodině finanční pomoc ve výši 169 tisíc korun.

„Věřím, že jsme aspoň trochu pomohli k tomu, aby Sikorovi strávili Vánoce bez stresu z budoucnosti, když už není v lidské moci vrátit jim důležitého člena rodiny. Velký vděk patří všem, kdo nám k tomu pomohli,“ děkuje šéfka nadačního fondu Jitka Kulhánková.

Největší příspěvek poskytla personální společnost Předvýběr.CZ, která už předloni Toníka podpořila. „Náš tým silně cítí potřebu pomáhat lidem, kteří to potřebují. Byli to vlastně sami zaměstnanci, kdo přišli s tím, že by opět rádi mezi sebou uskutečnili sbírku, která někomu pomůže. A protože s Toníkem už máme dobrou zkušenost, v krátké době kolegové vybrali částku, kterou potom firma zaokrouhlila na dvojnásobek,“ shrnuje šéf personální společnosti František Boudný. Předvýběr.CZ tak pro Sikorovy přispěl částkou 40 000 korun.

::

Nadační fond Toník vznikl počátkem září 2016. Základním posláním nadačního fondu je podpora dětí, kterým závažná nemoc jejich či jejich rodičů znemožňuje z finančních důvodů plnohodnotný společenský život, nebo mají zvýšené finanční náklady na zdravotnické pomůcky či léčebné postupy, díky kterým mají větší možnost žít svůj život plnohodnotněji. Jeho zřizovateli jsou partneři Expense Reduction Analysts. Další informace o nadačním fondu najdete na www.tonikdetem.cz.

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Předvýběr.CZ je partnerem klubu Technology Florbal Mladá Boleslav a fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava. Jako partner Hráčské fotbalové unie pomáhá profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024