Jak na čištění zlatých a stříbrných řetízků v ultrazvukové čističce?

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 13.11.2021 | Služby

Řetízky jsou velice jemným druhem šperku, který je ale neustále vytěžovaný. V naprosté většině případů je na odkryté kůži. Kvůli tomu na něj působí sluneční světlo, změny teplot a také na něj dopadají veškeré nečistoty z okolí. Dalším činitelem, který postupně zanáší řetízky je i mastnota a slanost lidského potu a pokožky.

Řetízky se tak pravidelně zanášejí povlaky, ačkoliv jsou z opravdu kvalitních materiálů. Je proto potřeba pravidelně řetízky čistit. V první řadě tím zabráníte tomu, aby se špína „zažrala“ do řetízku a ten postupně ztratil svoje optické vlastnosti. V druhé potom jde především o estetickou záležitost. Jak ale na čištění řetízků ze stříbra a zlata v ultrazvukové čističce?

Nejdříve řetízky kvalitně očistěte

Dříve, že začnete s čistěním přímo uvnitř čističky, se pokuste vyčistit vše co je možné z řetízků ručně. Určitě je nedrhněte jakýmikoliv nástroji nebo drátěnkou. Ideálně vezměte nůžtičky a vystřihněte opatrně chumáčky vlásků a chloupků, které se do jemnějších řetízků často chytají. Poté jen řetízek vyčistěte jemným mnutím mezi prsty ve vodě bez jakýchkoliv přísad.

Čistění v ultrazvukové čističce

Teď přichází na řadu ultrazvukové čističky. Nejdříve si připravte čistící emulzi, která je určená pro konkrétní druh kovu. Konkrétní druhy kovů, pro které jsou emulze určeny, naleznete v popisku nebo přímo na obalu.

Jakmile máte nastavenou čističku a přidanou správnou emulzi, tak jen v košíčku nebo pomocí pinzety dostatečně dlouho namočte řetízek. Všechny nečistoty, které na něm jsou, se začnou okamžitě uvolňovat do emulze v podobě zákalu. Čištění trvá většinou jen několik vteřin, podle výkonu ultrazvukové čističky. Jakmile řetízek vytáhnete ven, tak jej očistěte nebo opláchněte v destilované vodě ať se roztok neutralizuje.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
info@mediaup.cz
+420 703 355 822
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PR, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667