Likvidace palety? Je nutné ji rozřezat a spálit?

Likvidace palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 13.11.2019 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Také se vám na dvoře firemního areálu hromadí palety? Pokud neposíláte zboží s paletami dál, po určitém čase je to problém. Palety, které by mohly ještě nějaký ten rok sloužit, zabírají místo a není čas pro ně hledat využití. Co s nimi? Rozřezat a spálit? Likvidace palety asi není problém, ale v takovém množství? Trn z paty vám mohou vytrhnout firmy, které se zabývají výkupem nepotřebných palet. Ani si nemusíte lámat hlavu, které palety jsou ještě použitelné, a které ne. O to se postará výkupní společnost. Ale bude to pro vás určitě výhodnější, než je likvidovat.

Likvidace palety vyřešíte jejich výkupem

Výkup transportních podložek je určitě lepší než likvidace palety. Co všechno pro to můžete udělat? Najděte si na internetu firmu, která palety vykupuje a je vám nejblíže. Například Europal Tůmovka vykupuje tyto podložky z Prahy a Středočeského kraje. Pokud jich máte dost a vzdálenost k vám nebude delší než 50 kilometrů, budete mít dopravu zadarmo.  A ve svém seznamu naléhavých úkolů si můžete položku – likvidace palety odškrtnout. Firma odebere veškeré palety, a pokud nesplňují normu pro další použití, sama je zlikviduje.

Norma určuje, které palety je nutné vyřadit

Podle české a mezinárodní normy se musí vyřadit takové palety, které má prasklé či chybějící přířezy a svlaky, jsou zasaženy hnilobou nebo plísní, nebo mají rozštíplé špalíky či obnažené hřebíky. V takovém případě je likvidace palety nezbytná. Většinou skončí jako palivové dřevo. Opakovaně použitelná euro paleta má rozměry 1200 x 800 x 144 milimetrů, je čtyřcestná, to znamená, že se dá nabírat vidlemi vysokozdvižných vozíků ze všech stran. Musí splňovat minimální nosnost, což je při rovnoměrném a celistvém zatížení 2 000 kilogramů, při ukládání palet na sebe (maximálně tři) je to 4 000 kilogramů u spodní palety.

 

Témata: likvidace palet, palety likvidace, palety, paleta, dřevěné palety | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300