Bez kari sítě nelze betonovat velké vodorovné plochy

Bez kari sítě
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 13.11.2019 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Určitě jste viděli betonové plochy, které měly velké praskliny a svoji funkci už přestaly plnit. Každý odborník by velmi snadno našel příčinu. Buď šlo o velmi nekvalitní beton, anebo, což je pravděpodobnější, pracovníci nepoužili ocelovou výztuhu pro výsledný železobeton, tedy kari sítě. Bez této ocelové výztuže větší plochy betonu časem praskají, protože mají nízkou odolnost v tahu. Samotný beton je vynikající stavební materiál, ale disponuje především velkou odolností vůči tlaku, ale malou vůči tažným silám. To betonu, respektive železobetonu, dodává až ocelová výztuž.

Kari sítě mají dráty se žebírkováním

Bez kari sítě tedy nelze připravit kvalitní betonovou plochu. Tato betonová výztuž, přesněji betonářská ocel je vlastně síť různě silných ocelových drátů svařená kolmo k sobě. Liší se také různě velkými oky.  Dráty určené jako výztuž do betonu mají kolem svého obvodu výstupky a vytváření tzv. žebírkování, což umožňuje pevnější spojení ocele s betonem. Na větší ploše se jednotlivé síťové díly svařují k sobě a pokládají se do čerstvého betonu. Kolem ocelového drátu musí být dostatek betonu, aby se k oceli nedostala voda nebo vlhkost. Kari sítě slouží pro zpevnění základových desek, vodorovných nebo i svislých betonových stěn.

Beton a ocel spolu vytváří pevný a odolný železobeton

Kromě kari sítě se v kategorii betonářská ocel prodávají ocelové tyče se žebírkováním o různém průměru. Ty se svařují do různých tvarů, které kopírují betonový prostor. Vytvoří se z nich prostorová konstrukce, do které se potom vlévá čerstvý beton. Ocel pro kari sítě i další betonářské výztuže musí být z dobře svařitelného materiálu. Oba materiály, tedy beton a ocel, si dodávají chybějící vlastnosti. Výsledný železobeton je pak mimořádně odolný vůči tlaku i tahu, a představuje tak vynikající stavební materiál. Navíc beton i ocel reaguji podobně na výkyvy teplot.

 

Témata: kari sítě, sítě do betonu kari, hutní materiál, ocelové profily, profilová ocel, sítě | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300