V Divadle Kámen se uskuteční premiéra hry S CITEM

Fragmenty románu Jáchyma Topola Citlivý člověk na scéně Divadla Kámen.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 13.11.2019 | Kultura, hudba, divadlo
Autor fotografie:
Divadlo Kámen: S citem

Praha (Pressweb) - Je to kniha plná humoru, a navíc nějak zřejmě vzbuzuje zájem tím, že si všímá všelijakých zábavných pobudů a kurviček, lidí na okraji globalizace, I wouldsay. (Jáchym Topol o svém románu CITLIVÝ ČLOVĚK)

S Citlivým člověkem jsem se potřeboval nějak vyrovnat, nějak se v něm hrabat. Román není možné převzít na divadlo; rozbili jsme ho tedy a část střepů dali dohromady spolu s našimi vlastními běsy a radostmi. (Petr Odo Macháček o své hře S CITEM)

Divadlo Kámen uvede 21. listopadu od 19:30 premiéru hry S CITEM - jiskřivě bahnivou posázavskou love story na půdorysu románu Jáchyma Topola Citlivý člověk / oslavnou píseň o nefatální fragmentaci myšlení a lidech s jakýmsi citem.

V hlavních rolích Lucie Zachovalová, Lenka Chadimová, Olga Ježková, Vladimir Benderski a další.

Divadlo Kámen pokračuje v tvorbě inspirované výraznými díly současné literatury. Tentokrát si vybralo román CITLIVÝ ČLOVĚK, který před dvěma lety rozčeřil a stále čeří hladinu českých literárních vod.

Režisér inscenace a umělecký šéf Divadla Kámen Petr Odo Macháček uvádí, že S CITEM nepředstavuje adaptaci Topolova románu, spíše reflexi nad ním a vypořádávání se s ním. „Řešíme mimo jiné téma, které je v knize jaksi hrozivě implicitní: fragmentaci myšlení, která nás všechny v dnešní době zajímavým způsobem zasahuje. Nebereme ji jako tragédii, spíše jako fenomén hodný pozornosti.“ – „Jako když se před pěti stovkama let rozšířil knihtisk...“, říká jedna z postav.

Motiv „nefatální“ fragmentace vnímání a myšlení nepřímo podtrhuje i autor románu Jáchym Topol: „Jsem také takový. A je ve mne průsečík města i malé vsi, vyrostl jsem na vesnici u babičky se zvířatama, kus od lesa i od pole. Přičemž jsem se ledva vzrostlý stal pražským a dokonce malostranským dekadentním básníkem.“

 

Premiéra

KDY:  21. listopadu 2019, 19.30

ODKAZ: https://www.divadlokamen.cz/s_citem

Něco o tvůrcích: https://divadlokamen.cz/s_citem_tvurci

Témata: divadlo, premiéra, živé umění, kultura, volný čas, Divadlo Kámen, Petr Odo Macháček, Jáchym Topol | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875