Divadlo Kámen a Experimentální sídliště Invalidovna

Divadlo Kámen se raduje, že vyšla kniha Experimentální sídliště Invalidovna.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 13.10.2014 | Kultura, hudba, divadlo
Autor fotografie:
Divadlo Kámen

Praha (Pressweb) – Divadlo Kámen se raduje, že vyšla kniha Experimentální sídliště Invalidovna. Právě na okraji tohoto sídliště divadlo už několik let sídlí a o historii svého okolí se průběžně zajímá. Proč?

Vidíme tu minimálně dvě paralely – Divadlo Kámen je autorské a umělecky vyhraněné divadlo. Občas je také označováno za experimentující nebo experimentální, ačkoli není příliš jasné, co se dnes v divadle experimentem míní. Věříme, že díky nové knize nyní získáme další impulsy pro uvažování o tom, co je „experiment“. Za druhé zvědavi na další poznatky o historii budovy, ve které hrajeme,“ říká režisér divadla Petr Odo Macháček.

Ve veřejném prostoru sídliště potkáváme mnoho různě roztroušených původních plastik z doby „experimentální“ výstavby. Převážně se jedná o keramická, betonová či kamenná abstraktní díla, ke kterým máme blízko, a tak se těšíme na nové umělecké souvislosti o tomto nejbližším okolí divadelního studia“ upřesňuje Petr Odo Macháček.

Knížka Experimentální sídliště Invalidovna (www.facebook.com/experimentinvalidovna?fref=ts) nabízí v deseti kapitolách spoustu zajímavého textu na témata jako je architektonicko-urbanistické řešení, konstrukční principy, občanská vybavenost, unikátní hotelový dům, interiéry, umění ve veřejném prostoru. Obsahuje také mnoho fotografií z doby vzniku sídliště i ze současnosti.

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček.

Více informací najdete na www.divadlokamen.cz.

 

Kontakt:

Helena Macháčková

606 167 399

helena.hedvika@divadlokamen.cz

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875