Dovolená Rakousko – pěší turistika, cyklostezky i památky

Dovolená Rakousko – pěší turistika, cyklostezky i památky
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 12.9.2016 | Cestování, gastronomie

Praha (Pressweb) - Když budete hledat zemi, která není od nás daleko, ale můžete tam nalézt nádherné scenérie, tedy jak horské velikány, tak příjemné nížiny s jezery, musíte určitě vybrat Rakousko. Také vaše dovolená může být stejně pestrá jako Rakousko a jeho atraktivní nabídky různých aktivit. Pro pěší turistiku se budou nejvíce hodit horské oblasti, kde vás čekají vodopády, horské chodníčky i pohledy, které snad jinde v Evropě nenajdete. Díky četným lanovkám se dostanete i tam, kam byste šlapali hodiny. I v létě můžete vylézt k hranici sněhu a ledu a podivovat se nad tím, jak dokáže být příroda rozmanitá. I to je dovolená Rakousko.

Cyklostezky kolem velkých řek i čistých jezer

Ale dovolená Rakousko – to není jen pěší turistika. Stále více se rozmáhá cykloturistika. Na kole totiž projedete větší území a uvidíte více zajímavých věcí. Oblíbené jsou cyklotrasy v údolích velkých řek, například Dunaje, Drávy i Ráby. Drávskou cyklostezkou se dostanete až do Slovinska. Dovolená na kolech?  Rakousko je v tom stále nedoceněné. Hustá síť cyklostezek je například kolem velkých jezer, kde je příjemné koupání. Určitě se podívejte na nabídky kolem jezer Mondsee, Attersee či Ossiachersee. Oblíbené je například Neziderské jezero na hranici Rakouska a Maďarska. Můžete si tam připadat jako u moře. Voda v jezeře je slaná, protože jezero se rozkládá ve slatinné oblasti.

A co památky? Podívejte se do Salcburska

Dovolená Rakousko – pěší turistika, cykloturistika, ale i památky. Rakousko má starobylá města, která mají bohatou historii a Rakušané se o památky dobře starají. A nemusíte jezdit daleko. Bohaté na památky je například Salcbursko. Dovolená určená pro Rakousko vám nebude stačit. Přímo v Salcburku nesmíte vynechat zámek Mirabell, pevnost Hohensalzburg nebo uličku Getreidegasse, která je dokonce zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. U Salcburku je solné muzeum a v Halleinu keltské muzeum. Kouzelné jsou také restaurace v historických centrech, kde můžete ochutnat rakouské speciality. Dovolená Rakousko – to nemá chybu.

 

Témata: Dovolená Rakousko, léto Rakousko, Rakousko, cestování Rakousko | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300