S průvodcem ke kariéře

Program mentoringu ALUMNI NETWORKS vysoké školy Hochschule Fresenius byl zahájen jednodenním seminářem
Zadavatel: Hochschule Fresenius | 12.9.2014 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - Program mentoringu na vysoké škole Hochschule Fresenius byl zahájen již v červnu. Po dobu jednoho roku budou teď studenty provázet absolventi školy, tzv. mentoři. Tito stojí po jejich boku po dobu dvanácti měsíců jako důvěrníci a rádcové, poskytují jim podporu (mj. i při hledání zaměstnání), dávají jim tipy a poskytují jinou pomoc. Mentoři pracují jako odborníci ve svých oborech a mohou umožnit svým svěřencům nahlédnout do aktuálního světa práce, radit jim či je jednoduše coachovat. Konkrétní cíl si jednotlivé tandemy stanoví samy. V rámci jednodenního semináře byli mentoři připravování na plnění svého úkolu.  

Jak vlastně mentoring funguje? Na co je třeba si dávat při poradenství pozor? Kdy plní rady svůj účel a kdy ne? Mentoři kladli také četné dotazy, na které podrobně odpovídal Matthias Hintz, školitel akademie pro vedoucí pracovníky.

„Seminář mi přinesl vedle teoretických znalostí týkajících se mentoringu další obsáhlé znalosti, jak podporovat mladé studenty. Nyní se už těším, že je budu moci využít v průběhu příštího roku při mentoringu", uvedla Sarah Johannsen Rothová, mentorka a absolventka vysoké školy Hochschule Fresenius. 

V tomto roce se účastní programu mentoringu na vysoké škole Hochschule Fresenius, který organizují  Sabine Gatzenová a Kathrin Janischová, odpovědné za ALUMNI NETWORK, celkem 20 studentů. Celkem se o studium ucházelo 40 studentů. Fáze přijímání žádostí o studium začíná vždy začátkem roku.

Témata: Hochschule Fresenius | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Hochschule Fresenius

Nárožní 2600/9
158 00 Praha
Obrázek uživatele Hochschule Fresenius
Vysoká škola Hochschule Fresenius sídlí v Idsteině u Wiesbadenu v německé spolkové zemi Hesensko. Má mnoho pracovišť po celém Německu a nově také v Praze, kde je nyní možné studovat zajímavé a prakticky zaměřené studijní programy v češtině. Kromě vysoké kvality samotného studia je Hochschule... vice ›
Hochschule Fresenius
Nárožní 2600/9
158 00 Praha
Česká republika