Finanční svoboda zná své letošní šampióny

Mistrovství ČR studentů ZŠ a SŠ ve finanční hře
Zadavatel: BON Media, s.r.o. | 12.6.2017 | Finance, ekonomika
Autor fotografie:
Účastníci soutěže v akci

Praha (Pressweb) - Známe letošní vítěze čtvrtého ročníku Mistrovství České republiky studentů základních a středních škol v deskové hře Finanční svoboda, které se konala v úterý 6. června na Gymnáziu Budějovická v Praze. Konkurence byla obrovská, zúčastnilo se rekordních 166 studentů z 30 škol z celé republiky! Hrálo se na dvě kola, celkovými vítězi jsou Martin Rektoris a Radek Fiala z Gymnázia Milevsko, a to s průměrným ziskem úctyhodných pěti milionů korun!

Kromě rekordního počtu studentů byl také doposud nejvyšší počet 21 vyučujících – bankéřů, kteří dohlíželi na regulérnost soutěže u všech 21 stolů.

„Těší nás vzrůstající zájem studentů i učitelů o vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti o čemž svědčí rostoucí počet účastníků Mistrovství ČR, ale také zapojených institucí ve hře Finanční svoboda. Věříme, že tyto znalosti uplatní žáci nejen ve svém profesním, ale i soukromém životě,“ říká Tomáš Kořený, spoluorganizátor MČR.

PŘEHLED VÍTĚZŮ 2017 – týmy

  1. Šampioni jsou z Gymnázia Milevsko
  2. Stříbrní ze Základní školy Český Těšín Kontešinec, p. o.
  3. Bronzoví ze ZŠ Kolinec, p. o.

Vítězové získali chytré telefony (věnoval STConsult), dále za 1. a 2. místo (4 účastníci) 4x 2.000 Kč a 3. místo pak 2x 1.500 Kč na své investice u Finanční svobody.

PŘEHLED VÍTĚZŮ 2017 - školy

  1. ZŠ Kontešinec, Český Těšín
  2. Gymnázium B. Němcové, Hradec Králové
  3. SŠ průmyslová, technická a automobilní, Jihlava

O HŘE FINANČNÍ SVOBODA

V deskové hře Finanční svoboda účastníci prožijí 30 let života rodiny. Za dvě hodiny hraní se těm šikovnějším studentům podaří nashromáždit až 10 mil. Kč. Jiní zase končí bankrotem. Účastníci mají reálné příjmy i výdaje a nakupují na českém trhu existující produkty, takže je hra autenticky připravuje na reálné životní situace.

Finanční svoboda, zábavná strategická hra pomáhá učitelům dělat výuku praktickou a zábavnou a hraje se již na 621 školách. Na zavádění hry do českých škol se aktivně podílí také Česká spořitelna, hlavní partner mistrovství. „Těší nás, že hru díky Spořitelně využívá ve výuce již 299 škol. Oceňujeme na ní její interaktivní způsob a základ v reálných situacích. Ostatně i proto je Finanční svoboda nedílnou součástí naší podpory finanční gramotnosti,“ uvádí Markéta Sodomková, manažerka CSR projektů České spořitelny.

Již čtvrtým rokem se také koná Mistrovství ČR studentů ZŠ a SŠ v deskové hře Finanční svoboda. Touto akcí chtějí pořadatelé:

  • motivovat studenty k tomu, aby se ve finanční gramotnosti neustále vzdělávali
  • motivovat učitele k tomu, aby na svých školách učili finanční gramotnost poutavě a zábavně
  • inspirovat veřejnost a rodiče dětí k zodpovědnému hospodaření s penězi 

Více o akci: http://financnimistrovstvi.cz/  

 Více o hře: http://www.financnisvoboda.cz/

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon fs_2017_2.jpg278.18 KB
Témata: finance, finanční svoboda, , , vítěz, hra | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

BON Media, s.r.o.

Sokolovská 55/81
186 00 Praha 8
Obrázek uživatele BON Media
Komunikačně kreativní agentura s velkými nápady.
BON Media, s.r.o.
Sokolovská 55/81
186 00 Praha 8
Česká republika
info@bonmedia.cz
Tel: +420 731 155 047