Dřevěné palety – vyberte typ, který vám vyhovuje

Dřevěné palety
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 12.5.2019 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Dřevěné palety je obecný název pro přepravní dřevěnou podložku, která může být vratná, jednosměrná, použitelná pouze pro vnitrostátní přepravu, případně splňuje českou i mezinárodní normu pro označení EUR a je možné ji využívat pro transport zboží do zahraničí. Palet je více druhů a výrobce zboží si vybere takový, který mu vyhovuje. Pro vnitrostátní dopravu není nutné používat europalety, které splňují ty nejnáročnější požadavky, ale jsou dražší a také těžší. Pro firmy, které dopravují zboží na paletách jen výjimečně, se vyplatí využít jednosměrnou paletu.

Dřevěné palety – nejkvalitnější jsou s označením EUR

Europalety jsou dřevěné palety vratné označené na středním špalíku černými písmeny EUR. Mají pouze jediný rozměr 1200 x 800 x 144 milimetrů, vysokozdvižný vozík je může nabírat ze čtyř stran, skládají se z 11 prken (přířezů a svlaků) a 9 špalíků. Vyrábí se z kvalitního smrkového nebo listnatého dřeva, které nesmí být zasaženo plísní nebo dřevokaznými houbami. Česká norma, která vychází z evropské směrnice, stanovuje i přípustný počet suků, zkosení hran u přířezů a rohových špalíků. Palety se spojují 78 konvexními hřebíky, které musí být zaraženy maximálně dva milimetry pod rovinu přířezu.

Standardní palety jsou určené pro vnitrostátní přepravu

Pokud firma nepotřebuje dopravovat zboží do zahraničí, vyplatí se ji použít pouze standardní neboli prosté dřevěné palety. Ty musí také splňovat českou normu, ale je jich více typů, které se odlišují rozměry i nosností. Kromě obvyklých rozměrů 1200 x 800 milimetrů, které jsou totožné s europaletami, mají také velikost 2400 x 1600, 1600 x 1200, 1200 x 1000, 1000 x 800 či 800 x 600 milimetrů. Obvykle mají menší tloušťku přířezů, jsou tedy lehčí než europalety, ale mají také nižší nosnost. Na špalíku musí být černým písmenem mj. vyznačen typ palety, její nosnost i výrobce.

 

Témata: dřevěné palety, paleta, palety, výkup palet, výroba palet | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300