Oplocení chrání a ohraničuje pozemek

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 12.3.2019 | Služby

Praha (Pressweb) - Nechat pozemek jen tak bez ochrany? To je opravdu riskantní, protože volný vstup k rodinným domům nebo průmyslovým objektům mohou využít zloději i vandalové. Vždy je lepší zabránit volnému pohybu cizích lidí po soukromém pozemku. K tomu slouží oplocení. Je nejen součástí naší bezpečnosti, ale i rozvíjí urbanistický odkaz našich předků. V Evropě si už se vznikem soukromého vlastnictví lidé ohraničovali své pozemky, vytvářeli nejrůznější ploty, zídky i zdi. Oplocení bylo výrazem movitosti vlastníků, často mělo i umělecké ambice.

Průmyslové oplocení bývá nejčastěji z ocelových sloupků a pletiva

Jsou různé druhy plotů a jedním z nich je průmyslové oplocení. Většinou se skládá z ocelových sloupků a ocelového pletiva. Dostatečně vysoký plot zabrání zejména vandalům vstoupit na pozemek. Při zahájení stavby, kdy není třeba budovat definitivní plot, je vhodně využít mobilní oplocení. Jde o dočasné řešení, které je variabilní. Mobilní plot lze snadno přenést a je řešen tak, že představuje dostatečnou ochranu před cizím vzniknutím. Skládá se z brány či branky a jednotlivých plotových dílců upevněných v betonové patce. Odolá i silnému větru.

Pletivo potažené plastem zvýší odolnost vůči povětrnosti

Jsou různé druhy oplocení. Nejčastější je pletivový plot se sloupky. Je trvanlivý, pletivo může být splétané nebo svařované. Ocel lze ochránit proti povětrnosti tím, že se potáhne plastem. Jeho výhodou je nejen odolnost vůči vlhkosti, ale také jej není třeba natírat barvou. Dalším typem plotů jsou plotové dílce, někdy zhotovené z mřížoví a vkládané mezi vyzdívané sloupky. Také brány a branky mohou mít výplň z pletiva nebo častěji zde dřeva, ale výplň může být plechová, aby nebylo vidět na pozemek. Takové řešení je obvyklé u průmyslových areálů, aby uskladněné stroje a zařízení nelákaly zloděje. 

 

Témata: plot, oplocení, oplocení mobilní, pletivo, kovovýroba, mobilní oplocení, ploty | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300