Sítě do betonu kari pro betonování velkých ploch

Sítě do betonu kari
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 12.2.2020 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Beton se sice užívá s přestávkami už od dob Říma, ale odborníci stále nacházejí nové a nové vlastnosti, které z něho činí jeden z nejúžasnějších stavebních materiálů posledních staletí. Jde samozřejmě o to, využít jeho skvělých vlastností a zabránit jeho destrukci. Beton s ocelí vytváří železobeton, protože dodává betonu odolnost v tahu. V hutním materiálu je jeden sortiment – betonářská ocel, která slouží právě jako důležitá součást železobetonu. Jsou to různé ocelové tyče s drobnými výstupky po obvodu, tzv. žebírkováním, které se přidávají do čerstvé betonové směsi. Pro betonování velkých ploch slouží například sítě do betonu kari.

Sítě do betonu jsou z drátů se žebírkováním

Ocelové tyče do betonu se žebírkováním tzv. roxory se vkládají do směsi samostatně, ale častěji se svařují do různých konstrukcí. Vzniká tzv. armatura, které se umístí na požadované místo stavby a prolévá se betonovou směsí. Sítě do betonu kari slouží pro zpevňování velkých vodorovných nebo i svislých ploch. Svařují se z drátů s různě velkými oky. Velké plochy by bez sítě do betonu popraskaly, do spár by se dostala voda a beton by postupně rozbila. Sítě do betonu kari se svařují z drátů se žebírkováním. Důležité je, aby byly obalené betonem v přiměřené vrstvě. Dostatečný obal je kolem dvaceti milimetrů.

Sítě kari musí být dobře obaleny betonem, aby se k nim nedostala voda

Pro železobeton je největším nebezpečím, když se k oceli dostane voda. Ocel zkoroduje a beton ztrácí svoji odolnost vůči tahu. Nejen roxory, ale i sítě do betonu musí být proto dobře obaleny betonem. Právě žebírkování umožňuje zvětšit plochu oceli a lépe se tak spojit s betonem. Nevadí ani mírná koroze, ta naopak ještě zvětšuje plochu styku. Sítě do betonu kari se prodávají jako desky nebo ve svitkách. Dá se s nimi dobře pracovat, dráty se stříhají, síť se může zmenšovat nebo navařovat. Součástí hutního materiálu jsou také trubky, plechy, profilová ocel a jakly.

 

Témata: sítě do betonu kari, hutní materiál, profilová ocel, ocelové profily, kari sítě, sítě do betonu | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300