Může být nebankovní půjčka výhodná?

Nebankovní půjčky se v České republice objevily poprvé v roce 2005. Počáteční nedůvěra opadla a v současné době jsou tyto úvěry dokonce oblíbenější než klasické půjčky v bance.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 12.2.2016 | Finance, ekonomika

Praha (Pressweb) - Proč? Žadatele láká snadná dostupnost a vidina rychlého zisku několika tisíců korun. Vysoké poplatky jdou mnohdy stranou. Může být nebankovní půjčka výhodná a kde je možné si půjčit s jistotou seriózního jednání?

Pozor na podvodníky

Zákony byly zpočátku benevolentní, proto se na trhu objevilo velké množství společností, které krátkodobé půjčky nabízely. Mezi nimi byla i řada podvodných firem, které vylákaly od žadatelů zálohy a půjčku poté neposkytly. I v současné době takové společnosti fungují. Žadatelé o rychlé půjčky by si proto měli poskytovatele prověřit. Známkou kvality je například to, že je společnost členem Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů.

Je třeba počítat!

Rychlá půjčka je pro mnoho lidí řešením, které jim „vytrhne trn z paty“. Během několika minut je totiž možné získat až 10 000 Kč. Lidé proto využívají půjčky zejména v období před výplatou, kdy se kvůli vyšším výdajům dostali do finanční tísně. Úskalí má půjčka 2. Prvním problémem je doba splatnosti, která se standardně pohybuje okolo 30 dní. Druhým potom poplatek, který si společnost za poskytnutí rychlé půjčky účtuje. Pokud si žadatel dobře nespočítá, zda bude schopen půjčku včas zaplatit, dostane se do problémů. Nebankovní společnosti si za prodlení účtují vysoké penále. Žadatel se rázem dostane do velké finanční krize, na jejímž konci je exekuce. Pokud si tedy peníze vzít, tak jedině s jistotou, že bude dost peněz na vrácení.

Kde výhodně?

Mezi oblíbené patří například rychlá půjčka online od www.emmascredit.cz. Nabízí zde půjčku ve výši 500 Kč až 7 000 Kč s volitelnou dobou splatnosti na 5 až 45 dní. Emma"s Credit nabízí žadatelům zákaznický klub, v rámci kterého jsou žadatelé odměňováni speciálními benefity jako je delší výpůjční doba, nižší úrok nebo jiné speciální slevy.

Na co ano?

Půjčka před výplatou by měla fungovat jako pomoc v tíživé finanční situaci. Je vhodné si půjčit například na úhradu vyšších účtů za energie nebo na běžné nákupy. Lidé si půjčují i na dovolené či na koupi nového vybavení do domácnosti.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.