Čtu si...

Zadavatel: Městská knihovna v Praze | 12.2.2015 | Kultura, hudba, divadlo
Book´s calling
Autor fotografie:
Jakub Pavlovský

Praha (Pressweb) - Někdo si dokáže číst uprostřed davu, jiný, aby si knížku správně vychutnal, potřebuje nerušené soustředění. Praha je plná míst, která vybízejí ke čtení, jen je potřeba je objevit.

Praha a její vliv na dílo českých i světových autorů je nezpochybnitelný. Pražské texty jsou nedílnou součástí literární klasiky a zájem o Prahu jako místo, kde se má odehrávat děj knihy, stále trvá. Z českých autorů do pražských kulis zasadil děj svého nejnovějšího románu Mapa Anny Marek Šindelka, ze světových autorů si Prahu v poslední době vybrali Abel Posse (Che Guevarův pražský příběh), Deborah Harkness (Stín noci) nebo Madeleine Albrightová (Pražská zima). Pozici Prahy jako města literatury v loňském roce potvrdilo i UNESCO jejím přijetím do sítě kreativních měst literatury.

Praha je ale i místem, kde se dá nerušeně hodiny číst. Ať už se vhodné místo najde v zeleni, útulné kavárně, na zapomenuté lavičce, v knihovně nebo v hromadné dopravě. A právě tento čtenářský pohled na Prahu letos Městskou knihovnu v Praze zajímá.

V rámci tematického roku „Praha v knihovně“ vyhlašuje Městská knihovna v Praze čtenářsko-fotografickou soutěž s cílem zachytit Prahu jako město čtenářů.  Úkolem soutěžících je vyfotografovat místo v Praze, které je zvláště vhodné ke čtení, a do obrazu vložit krátký citát z knihy oblíbené, právě čtené nebo k místu se vztahující.

Pro autory pěti nejlépe hodnocených fotografií budou připraveny tematické knižní dárky od nakladatelství Albatros Media. Čtyři porotou vybrané snímky budou vydány Městskou knihovnou v Praze jako pohlednice v několikatisícovém nákladu. Všechny došlé fotografie, které splní podmínky, budou součástí putovní výstavy „Čtu si…“ po pobočkách MKP v roce 2016. Došlé snímky budou zveřejňovány v Albu na facebookovém profilu knihovny www.facebook.com/knihovna a na Instagramu s hashtagem #ctusivPraze.

Více informací o podmínkách soutěže a zadání na www.mlp.cz nebo www.prahavknihovne.cz.

Ilustrační fotografie jsou ze série Book´s calling Jakuba Pavlovského, který dokazuje, že čtení Praze sluší… (http://instagram.com/bookscalling)

Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Městská knihovna v Praze

Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Kontaktní osoba: Lenka Hanzlíková
Tisková mluvčí
lenka.hanzlikova@mlp.cz
+420 733 160 007
Obrázek uživatele MKP
Městská knihovna v Praze je největší městskou knihovnou v České republice. Své služby poskytuje po celé Praze prostřednictvím více jak 40 poboček a 3 vozidel pojízdné knihovny. Kromě půjčování klasických tištěných knih, hudby, filmů, map, obrazů, not, deskových her a časopisů, zpřístupňuje také e-... vice ›
Městská knihovna v Praze
Mariánské nám. 1
115 72 Praha 1
Česká republika
knihovna@mlp.cz
Tel: +420 222 113 555