Největší světová sbírka setů LEGO je v České republice v Museum of Bricks

Zadavatel: BON Media, s.r.o. | 30.1.2024 | Sport, volný čas, zábava

Miloš Křeček je oficiálně držitelem světového rekordu s největší sbírkou LEGO sad na světě. K certifikátu Guinnessova světového rekordu bylo třeba nasbírat 6005 modelů stavebnice.

„S radostí vám oznamujeme, že vaše žádost o titul Největší sbírka sad LEGO byla úspěšná a jste nyní držitelem titulu Guinnessův světový rekord!“ Snem snad každého profesionálního sběratele je najít ve své poště uvedené sdělení. Panu Křečkovi se to podařilo, a to téměř po čtrnácti letech od otevření prvního českého muzea této legendární stavebnice.

„Dodnes si pamatuji pocit neprostého štěstí, když jsem v pěti letech držel v ruce stavebnici LEGO číslo 20 a nemohl uvěřit, že mi Ježíšek přání doopravdy splnil. Stejně tak je pro mě neuvěřitelné, že dnes moje sbírka obdržela titul Guinnessův světový rekord,“ říká Miloš Křeček.

Pokud bychom měli vybrat z této obsáhlé sbírky jeden set, který je pro majitele jedinečný, tak je jím určitě originální sada Sochy Svobody z roku 2000. Tu si Miloš Křeček zakoupil od původního majitele symbolicky na výletní lodi plující právě kolem Sochy Svobody.

 

Základní údaje o sbírce LEGO

Celá sbírka čítá na 9 500 exponátů složených přibližně z 10 000 kostiček LEGO. Ročně ji shlédne na 80 000 návštěvníků, a to celkem čtyřech expozicích. Nejstarší najdeme v Praze na Národní třídě, která byla otevřena již v roce 2010. Další muzea se stavebnicí LEGO lze pak navštívit v Kutné Hoře, Poděbradech a Špindlerově Mlýně. Celková hodnota sbírek v uvedených expozicích je kolem dvaceti miliónů korun českých.

Více o Museum of Bricks - www.museumofbricks.cz

 

Obrázky:
Témata: lego stavebnice, světový rekord, Guinnesova kniha rekordů, Museum of Bricks, sbírka | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

BON Media, s.r.o.

Sokolovská 55/81
186 00 Praha 8
Obrázek uživatele BON Media
Komunikačně kreativní agentura s velkými nápady.
BON Media, s.r.o.
Sokolovská 55/81
186 00 Praha 8
Česká republika
info@bonmedia.cz
Tel: +420 731 155 047