Nejen plánování stavby, ale důležitá je také údržba jezírek

Důležitá je údržba jezírek
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 12.12.2016 | Služby

Praha (Pressweb) - Mít krásné jezírko na zahradě je snem mnoha majitelů domků a chat, ale soustřeďují většinou jen na stavbu jezírka. Veškerá činnost směřuje na plánování a pořízení jezírka. Jakmile ho vybudují, mají dojem, že od toho okamžiku bude jezírko jen vzkvétat. Zapomínají na celou oblast činností, kterou zastřešuje údržba jezírek. Abychom se z jezírka mohli radovat, údržba jezírek je naprostou nutností. Najednou se musíme učit, co je to koagulace, kyselost, zásaditost či jezírková filtrace. Jen díky osvojení si řady činností bude jezírko vypadat stále krásně a my z něho budeme mít potěšení.

Údržba jezírek – to je čištění i kontrola vody

Údržba jezírek obsahuje správné zazimování, kompletní přípravu na jaře i průběžné čištění a kontrolu. Na podzim a v mírné zimě máme dost času na kompletní vyčištění vody, úpravu břehů a redukci rostlin. Údržba jezírek v tomto období znamená, že vodu částečně vypustíme, zbavíme ji kalu a různých nečistot. Na zbylou vodu lze použít různé koaguláty, které sloučí nečistoty a lze je pak snadno vybrat. Údržba jezírek neznamená kompletní výměnu vody, to by narušilo biologickou rovnováhu. Vyčištěná voda se musí do jezírka vrátit. Jezírková filtrace bude účinnější, když voda nebude příliš znečištěná.

Jedině jezírková filtrace a naše péče udrží vodu čistou

Jedině správná jezírková filtrace udrží vodu poměrně čistou. Jakmile je ultrafialové záření intenzivnější, ve vodě se rozmnoží řasy a postupně utlumí ostatní život. Jezírková filtrace – to jsou různá zařízení pro filtrování vody. Mohou být jednoduchá i složitá. Vše záleží na našich finančních možnostech. Údržba jezírek – to je i kontrola kyselosti vody, její regulace v průběhu roku. Na kyselosti a obsahu dalších živin záleží, zda udržíme řasy na uzdě. Správě udržované jezírko se nám odvděčí krásným vzhledem a přirozeným rozvojem rostlinstva a živočichů.  

 

Témata: údržba jezírek, jezírková filtrace, plánování jezírka, péče o jezírko | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300