Nezapomínejte na servis karmy, je důležitý

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.11.2018 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Ke spolehlivým plynovým spotřebičům patří karma. Přestože denně funguje, protože ohřívá vodu i v létě, lidé často zapomínají na to, že bez pravidelných kontrol, nevydrží spotřebič navěky. Lidé mají často pocit, že pravidelné kontroly nahrávají jen servisní organizaci, ale není to pravda. Díky kontrolám technici často přijdou na závadu, která může být fatální. Unikající plyn je v každé domácnosti tou největší hrozbou. Jen si přečtěte ve zpravodajství, co natropí výbuch plynu. Často to odnese nejen jedna domácnost, ale i okolní domy. Servis karmy je proto důležitý. 

Zda je karma v pořádku, zjistí pravidelné kontroly a revize

Karma je plynový průtokový ohřívač vody. Původní značka těchto spotřebičů byla Karma. Byla tak rozšířená, že obchodní název dal obecné jméno spotřebiči, stejně jako vysavač se označuje jako lux. Dnešní karma má více výrobců, známé jsou značky Karma, Mora či Mora Top. Servis karmy můžeme rozdělit na každoroční kontroly a revize. Při kontrole se prověřuje ovládání armatur, jejich funkčnost, těsnost potrubí a životnost některých dílů. Včas se tak může odhalit závada, která by za několik měsíců například vyřadila spotřebič z provozu. Po kontrole máte jistotu, že karma bude nadále sloužit jako nová.

Revize provádí jen technik s osvědčením

Revize plynových spotřebičů se podle zákona musí provádět každé tři roky, nebo i častěji, například po každé generální opravě zařízení, při nucené odstávce, která trvá více než 6 měsíců. Tento servis karmy zahrnuje zejména ověření těsnosti potrubí, hadic i kontrolu správného zvoleného typu. Při revizi technici zjišťují, zda je karma na vhodném větratelném místě, zda jsou všechny spoje a kohouty utěsněny, zda není v místnosti oxid uhelnatý. Revizní technik se musí prokázat patřičným oprávněním, existuje osvědčení pro kategorie plynových zařízení A až G.

 

Témata: karma, karma servis, servis karmy, oprava karmy | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300