Trh s PC dlouhodobě klesá, uživatelé je nahrazují tablety a chytrými telefony.

Zadavatel: SeoExtra.cz | 12.10.2016 | Telekomunikace, IT

Praha (Pressweb) - Trh s PC je cyklický. Jsou roky, když jde dolů, a roky, když jde nahoru. Je však stále velký, a proto je pro nás zajímavý, i když v posledních letech je komplikovaný. Po celém světě je v provozu 1,8 miliardy stolních počítačů, z nich šest set milionů je starších než čtyři roky. Zmínili jsme tablety a smartphony. Jenže většina obsahu vzniká na pécéčko. Je pravda, že v tabletech nejsme velcí, pravděpodobně jsme na tento trh přišli pozdě. Ale už nějaký čas dochází ke slučování faktorů, jejímž výsledkem jsou tablety s připojitelnou klávesnicí nebo zařízení dva v jednom. To jsou zajímavé příležitosti. Ještě jednou, PC byznys máme rádi. A naše strategie je růst v něm.

Jenže dodávky PC v uplynulých letech jen klesaly. Kdy se to otočí?

Kdybycho to věděli dobře předpovědět, byl bych zřejmě v jiném byznysu ... Minulý kalendářní rok byl pro pécéčko velmi těžký, trh klesl o 13 procent, letos má jít dolů o dalších sedm procent. Ale víme se ztotožnit s prognózami, že trh se časem, do tří-čtyř let, stabilizuje.

Navzdory stoupající oblibě přenosných přístrojů jsou PC sestavy nenahraditelné v mnoha oborech lidské činnosti. Při výběru nového stolního počítače je důležité předem zvážit účel, za jakým ho kupujete. Kancelářské PC, se svými komponenty a také cenou, se budou významně lišit od herních nebo grafických přístrojů. Vyberte si u nás herní sestavu, která vám bude šitá na míru!

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712