Personalisté pracují v srpnu méně než v červenci

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 11.9.2023 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 11. 9. 2023: Letos v srpnu dostalo jen 47 % lidí hledajících práci vyrozumění od personalistů, jak si vedli u pohovoru. Prázdninové měsíce obecně patří k těm, kdy firmy dávají zpětnou vazbu zájemcům o práci méně často. Vyplývá to z monitoringu chování zaměstnavatelů, které už čtyři roky sleduje personální agentura Předvýběr.CZ.

V srpnu přitom personalisté reagují méně než v červenci. Index zpětné vazby za poslední čtyři roky byl v srpnu v průměru 45 %, zatímco v červenci o čtyři procentní body vyšší.

„I personalisté jsou jen lidé a v létě také dovolenkují,“ říká František Boudný, ředitel Předvýběru.CZ. Podle něho si musí lidé v náboru zaměstnanců dovolenou odpracovat hned dvakrát ‒ před jejím nástupem a pak po návratu. „Dovolená je tak pro ně vykoupená vysokým stresem, dlouhými přesčasy a omezeným časem věnovaným rodině a přátelům,“ dodává.

Slabší snaha poskytovat zpětnou vazbu má ale i racionální důvody. „Kvalita uchazečů o práci je v létě značně kolísavá, spíš horší. Ze škol se hlásí spíš odpadlíci, kteří zaspali a nestihli si dřív najít práci,“ vysvětluje šéf personální agentury. „Není pak divu, že personalista v letním období váhá, jestli kandidáta zamítnout nebo mu dát šanci,“ uzavírá František Boudný.

Celoročně se zpětné vazby od zaměstnavatelů dočká zhruba každý druhý zájemce o práci. V loňském roce to bylo v průměru 53 % kandidátů.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze, rozsáhlou interní databázi kontaktů a sociální sítě. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 50 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a generálním partnerem Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina. Podporuje činnost spolku Dobré víly dětem, ústavu Cesta z krize, ženský pěvecký sbor Akordum a sportovní výzvu Kolo pro Adama neziskové organizace Černí koně. Je členem Česko-německé obchodní a průmyslové komory.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024