Holter TK měří krevní tlak minimálně po dobu 24 hodin

Holter TK měří krevní tlak 24 hodin
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.9.2020 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Náš organismus si tlak krve reguluje sám jako dobře vyladěný stroj, ale různé okolnosti, například stravovací zvyklosti, životní styl, ale zejména genetické dispozice jej mohou trvale změnit. Nízký tlak není tak nebezpečný, projevuje se motáním hlavy nebo závratěmi, větší dopad na zdraví má však vysoký krevní tlak. Proto je dobré chodit pravidelně k lékaři na preventivní vyšetření. Je několik způsobů měření tlaku krve (TK). Základní vyšetření je v klidu, kdy pacient sedí nebo leží v ordinaci a lékař mu měří TK pomocí tlakové manžety. Holter TK je zařízení, které měří krevní tlak kontinuálně po dobu minimálně 24 hodin.

Holter TK spolehlivě prokáže hypertenzi

Během let se do stěn tepen a cév ukládá cholesterol a zhoršuje jejich pružnost a propustnost. Pokud je tlak krve vysoký (hypertenze), zatěžuje tepny a cévy, které už nejsou tak elastické, a mohou se protrhnout, nebo když jsou zúžené, tak se mohou ucpat. Jakmile nějaká oblast v těle přestane dostávat kyslík v krvi, začne odumírat. Při porušení věnčitých tepen u srdce, začne odumírat oblast srdečního svalu, nastává arytmie, případně infarkt. Špatné zásobování krví v mozku má za následek mozkovou mrtvici. Holter TK spolehlivě prokáže, jaké jsou změny tlaku krve během dne.  Podobně pracuje i Holter EKG.

Holterová zařízení jsou nejpřesnějším záznamem změn TK a EKG

Holter TK se skládá ze záznamového přístroje a tlakové manžety. V pravidelných intervalech se manžeta umístěná na tepně natlakuje a odešle do paměti přístroje informace o zjištěném krevním tlaku. Holter – tedy přístroj pro měření krevního tlaku nebo EKG nijak neomezuje činnost pacienta, jen se s ním nesmí sprchovat či koupat. Holterová zařízení jsou nejpřesnějším záznamem při vyšetření krevního tlaku nebo EKG, protože vyloučí drobné chyby i změny psychiky pacienta při jednorázovém vyšetření.

 

Témata: EKG, holter TK, Holter, měření tlaku, výrobce holter, Výrobce EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300