Francie je krásná v září i říjnu

Dovolená Francie
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.9.2015 | Cestování, gastronomie

Praha (Pressweb) - Konečně skončil hlavní prázdninový nápor a destinace začnou žít klidnějším životem. To je právě čas vyrazit do nějakého zajímavého místa v Evropě. Co taková dovolená Francie? Nabízí ohromné množství zajímavých míst a i v září či říjnu se na jihu klidně vykoupete. Například na ostrově Korsika, která spadá pod Francii, jsou nádherné bělavé pláže a krásná zákoutí. Objevíte zátočiny či jeskyně, kde si budete připadat jako jediní obyvatelé nové země. Dovolená Francie - to může být právě na Korsice. Na tomto ostrově mezi Itálií a Francií si připomenete i trochu historie. Narodil se tu Napoleon Bonaparte a byl tu i jeho první exil.

Krajinu na jihu Francie opěvovali malíři, objevte ji na dovolené

Ale ve Francii se můžete podívat na další zajímavá místa. Co taková dovolená v Provence na jihu Francie? Jezdili sem slavní malíři, například Vincent van Gogh či Paul Gaugin. Učarovala jim nádherná krajina s cypřiši, slunečnicemi a levandulovými poli. Uvidíte, že poznáte, o čem mluvili. Slunce v této krajině svítí ostřeji než jinde a městečka jsou plná květin a světla. Ne nadarmo se tu předhánějí malíři, aby vám vnutili na plátně koutek Provence. Součástí Provence je riviéra, která zahrnuje slavná městečka, jako je Cannes či St. Tropez. Na dovolené ve Francii právě v Cannes si můžete připomenout slavný filmový festival, je tam nádherná palmová promenáda Croisette s chodníkem slávy a Festivalovým palácem.

V Normandii jsou památky na vylodění spojenců

Dovolená Francie – to není jen teplý jih, ale i zádumčivé pobřeží Normandie. Pokud vás zajímá historie, v Normandii jsou památky na vylodění amerických vojáků ze 2. světové války. Je to například útes Poit Du Hoc nebo muzeum Dne D v Arromanches. Dovolená Francie – to je určitě i poznávání tradičních krajových specialit. O Normandii se říká, že je to region calvadosu a camembertu. Obojí si nesmíte na dovolené ve Francii nechat ujít.  Ale také se vyplatí navštívit skvost Normandie, což je opatství Mont Saint Michel. Přístup ke klášteru, který se nachází na stejnojmenné hoře, se pravidelně uzavírá s přílivem.

 

Témata: dovolená francie, lyžování Francie, Dovolená ve Francii | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300