Mladší už nebudu

Tak si koupím novou postel
Zadavatel: GIT.cz | 11.9.2015 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Když jsem dříve kupovala novou postel, byly pro mne rozhodující dvě věci – design a matrace. Ještě o něco dříve to byly pouze matrace. Vybrala jsem průměrně kvalitní matrace, na které stačily mé tehdejší příjmy, a ty umístila přímo na podlahu. Později jsem více pozornosti věnovala i samotné posteli. Kvalita matrací zůstávala stejně důležitá. Nikdy jsem příliš neřešila rošty do postele. Až do chvíle, kdy jsem pořídila rozkládací gauč, na kterém se opravdu nedalo spát. Později jsme zase s přítelem koupili nové matrace do manželské postele a doma jsme zjistili, že nejdou umístit na stávající rošty. Silné, pružinové matrace na lamelový rošt nedosedly, většinou své tloušťky vyčnívaly nad rám postele. Museli jsme posléze dokoupit i nové pevné rošty.

Od té doby vím, že ne každá matrace se hodí na každý rošt. Je potřeba správná kombinace a pouze společně může obojí příznivě působit na naše tělo a tím i na náš spánek. Jen vhodně zvolené rošty do postele totiž podpoří ortopedické vlastnosti matrace a rovněž umožní, aby matrace dýchala oběma směry. Je tedy na místě se vždy o koupi matrace a roštu poradit s odborníky ve specializovaném obchodě a v ideálním případě kupovat obojí současně.

Mé preference se vyvíjejí i nadále. Dříve mne například nenapadlo uvažovat o polohovacím či dokonce motorovém roštu. S přibývajícími roky si dobrého spánku a pohodlí cením čím dál tím více. Nebaví mne již podkládat si nateklé nohy po náročném dni či hlavu při čtení několika polštáři. Když náhodou usnu, ráno mne bolí za krkem a trvá samozřejmě mnohem déle, než to přejde. Podobně je to s lůžkovinami. Zatímco dříve jsem se soustředila zejména na výběr pěkného povlečení, dnes jsou pro mne důležitější materiály použité do přikrývek.

Zkrátka, mladší už nebudu. A tak v mém životě hraje výběr zdravotní matrace, odpovídajícího roštu do postele a kvalitních lůžkovin stále větší roli.  

Rosty.cz - postel s matrací a roštem

Témata: Rošty do postele, Lamelové rošty, Motorové rošty, postele, Postele s úložným prostorem, Rozkládací postele, matrace, Zdravotní matrace, Matrace 120x200, Matrace 140x200 | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Global Internet Technology s.r.o. - GIT.cz
Žirovnická 1/2389
106 00 Praha 10 - Záběhlice
Česká republika
info@git.cz
Tel: +420 607 724 498