Peletová kamna spalují ekologické palivo

Peletová kamna spalují ekologicky
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.8.2017 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Chcete topit ekologicky a přitom se obejít bez koše na dřevo? Pořiďte si peletová kamna, která spalují organickou hmotu lisovanou do pelet. Stačí tyto pelety nasypat do kamen a máte na dlouho vystaráno. Žádné skladování dřeva, žádné koše a nepořádek kolem kamen. Navíc ušetříte čas, protože dřevem musíte pro udržení stejného tepla přikládat čtyřikrát častěji, než když topíte peletami. Pelety jsou navíc levnější než elektřina, plyn i topný olej. Jejich cena neustále klesá, protože toto palivo vyrábí stále více firem a konkurence stlačuje cenu.

Peletová kamna bez výměníku nebo s výměníkem

Pelety pro peletová kamna se vyrábějí z rostlinných a dřevěných zbytků. Lisují se do malých válečků různé velikosti, které se dobře skladují a zaberou málo místa. Toto palivo dobře a dlouho hoří a vytváří minimum kouře a popele. Budete překvapeni, jak málo budete chodit přikládat. Místo starostí o topení se budete moci věnovat něčemu zajímavějšímu. Pokud se chováte opravdu ekologicky, i popel z pelet si dá vyžít jako výborné přírodní hnojivo. Můžete mít peletová kamna bez výměníku nebo s výměníkem. Peletová kamna s výměníkem vám vyhřejí celý dům, protože vodu z výměníku zapojíte do otopného systému.

Pelety se vyrábějí ze slámy, sena či energetických rostlin

Peletová kamna bez výměníku jsou určena pro jednu místnost jako doplněk k vytápění. Fungují jako samostatné topidlo, například jako kachlová kamna nebo krb. Jsou však maximálně ohleduplná k životnímu prostředí a prakticky bezúdržbová. Teď jde jen o to vybrat správného dodavatele pelet. Výhodnější je nakupovat pelety co nejblíže vašemu bydlišti, tím se vám celý proces ještě zlevní. Peletová kamna bez výměníku můžete mít v domě i na chalupě. Zájemci o peletová kamna se někdy ptají, co je to biomasa. Je to například sláma, seno, energetické rostliny a další rostlinný odpad ze zemědělství nebo dřevařství.

 

Témata: peletová kamna, Peletová kamna bez výměníku, kamna, kamna levně | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300