Přepravní palety slouží v rámci logistického systému

Přepravní palety
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.8.2017 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Pro distribuci zboží po železnici i silnici slouží přepravní palety. Jde o moderní způsob v rámci logistického systému jak mezi firmami, tak ve vztahu dodavatel a koncový zákazník. Přepravní palety byly původně určeny pouze pro transport po železnici a tomu odpovídaly i jejich rozměry. Protože se osvědčily, ujaly se i při transportu zboží po silnici. Standardní paleta je vyrobena tak, aby ji vidle manipulačních vozíků mohly nabrat ze všech stran. Rozložení přířezů na spodní a ložní plochu oddělenou špalíky umožňuje ventilaci, takže dřevo zůstává čisté a neplesniví.

U výroby přepravní palety se musí dodržovat normy

Přepravní palety nebo tzv. EUR palety mají standardizované rozměry, požadavky na dřevo i spojovací materiál. Podle platných norem, které dodržují nejen státy Evropské unie, je možné použít listnaté i jehličnaté dřevo. Špalíky mohou být i z dřevotřísky. Dřevo musí být čisté bez známek plísně či napadení dřevokaznými houbami, nesmí na něm být známky chemického ošetření. Paleta musí být vysušená, dřevo nesmí mít vyšší vlhkost než je 22 %. Přířezy a svlaky (příčníky) u přepravní palety musí být vyrobeny z jednoho kusu dřeva.

Paleta se využívá i pro výrobu nábytku

Standardizovaná paleta má rozměry 1200 x 800 x 144 milimetrů. Musí unést až 2 000 kilogramů zboží, pokud je náklad rovnoměrně rozložen a dosedá plnou plochou na horní stranu palety. Pokud se kladou palety se zbožím na sebe na rovné a pevné ploše, spodní paleta musí unést až 4 000 kilogramů. Přepravní palety jsou označeny značkou EUR a národním označením podle státu. Firmy, které mají licenci na výrobu EUR palet, je často také opravují a zajišťují výkup palet. Paleta slouží také jako materiál pro výrobu zajímavého nábytku. Z palet se vyrábějí zejména zahradní stoly a lavice, ale někdy i celé vybavení kaváren.

 

Témata: palety, paleta, dřevěná paleta, přepravní paleta | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300