Svatební oznámení je součástí příprav na svatbu

Svatební oznámení
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.8.2017 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Jestliže jste se pustili do přípravy svatby, pak už víte, že to nebude jednoduché. Když si sestavíte seznam úkolů, co všechno musíte zařídit, položky se vám rozrostou i do dvou desítek. Nevěříte? Nejprve musíte zvolit typ obřadu. Bude v kostele nebo na úřadu? Ale stále častěji se volí nějaké originální místo – v zámeckém parku, na statku, kde bude svatební hostina, ale pro nadšené potápěče i pod vodou. Musíte si rezervovat místo pro obřad, udělat seznam svatebních hostů, připravit rozpočet, vybrat svědky a družičky, zajistit ubytování pro svatební hosty a pro novomanžele, atd. A vybrat vhodné svatební oznámení.

Ve svatebním oznámení bývají i verše

Zvolit svatební oznámení, které se bude líbit vám oběma, také nebude jednoduché. Bude to první zkouška, jak dokážete sladit rozdílné názory na celkové pojetí oznámení, na výběr papíru, písma a dalších ozdob. Dáte na papírovou kartičku jen prosté sdělení, že se tam a tam budete brát, nebo je doplníte o nějaký verš nebo vtipné povídání? Například firma Pamas Bohémia Uherský Brod má ve svém portfoliu svatební texty i svatební verše. Určitě se vám nějaké budou líbit. Pokud si v jejich nabídce nevyberete, můžete zvolit nějaký známý citát ze světové literatury. Na internetu jich najdete jistě dost.

V minulosti se posílaly zvací dopisy

Ke svatbě patří nejen svatební oznámení, ale také svatební přání. Přáním se vyjadřuje zejména poděkování za pozvání na svatbu. Jde o zvyklosti, které k české svatbě patří. Kartičky s oznámením nebo přáním se posílají více než sto let. Nejprve to byly zvací dopisy, ve kterých šlechtické rodiny, a později měšťanské informovaly o událostech v rodině a také zvaly na svatbu. Původně byla pozvání na svatbu ústní při osobní návštěvě, ale zejména šlechtické rodiny žily na vzdálených sídlech, někdy i v jiné zemi, proto se rozšířil zvyk zvacích dopisů. Z nich potom vznikla oznámení.

 

Témata: svatební oznámení, svatební přání, svatba | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300