Masážní techniky – klasická švédská masáž na bolest zad

Zadavatel: Topranker.cz s.r.o. | 11.7.2018 | Sport, volný čas, zábava

Masážní techniky – klasická švédská masáž na bolest zad

Nejčastější evropskou masážní technikou je švédská masáž. Tu využíváme i při masáži zad, která je nejvíce oblíbenou a nejvyhledávanější vůbec. Žádají o ni zejména sportovci, jelikož jejich svaly bývají nadměrně užívány. Ovlivňuje ale nejen svaly v této oblasti těla, nýbrž také činnost nervových orgánů. Její kladný přínos potvrzují i odborníci. Masáže prospívají tělu i mysli dokonce i oblasti partnerských vztahů a sexuality.

Masážní techniky a 3 ověřené hmaty pro masáž zad

· Tření vlnovkou

Prvním z hmatů využívaných pro masáž zad je tření vlnovkou. Ruce přiložíme z obou stran páteře do oblasti horních hrudních obratlů. Provádíme vlnovitý pohyb směrem k hýždím a zpět. Takto postupujeme v několika řadách.

Masér by se měl vyhýbat kostem. Jestliže masírovaný cítí bolest, měl by masér okamžitě zmírnit tlak.

· Vytírání krajiny lopatky

Jinak také nazýváno stromeček, pro svůj typický „tvar“ při masírování. Obě ruce přiložíme vedle sebe podél páteře nad ledviny. Prvním tahem ruku suneme vzhůru a poté vybočujeme pod lopatku. Proces opakujeme a ruku suneme vždy o poschodí výše. Tak nám vzniká zmiňovaný stromeček.

Přímo vytírání je druh tření, které se provádí na menší ploše těla.

· Vytírání meziobratlů

Oba palce přiložíme po stranách páteře pod krční obratle a provádíme drobné výtěry do stran – levým palcem od páteře doleva, pravým doprava. Ruce posouváme podél páteře a úkon opakujeme.

Je velice důležité zaujmout správnou polohu při masáži

Masírovaný by měl ležet na břiše a ruce by měl mít položené podél těla, zejména kvůli uvolnění svalů. Hlavu má položenou tváři na ručníku nebo v otvoru masážního stolku.

Pokud má masírovaný dlouhé vlasy, tak je vhodné si vlasy vyčesat nahoru. Při proceduře nesmí žádné vlasy překážet.

Nyní máte základní znalosti pro švédskou masáž zad! Pakliže si toužíte rozšířit své znalosti i o další typy masáží, tak rozhodně neváhejte. Také nám určitě napište do komentářů, jaký pocit ve Vás masáž zanechala.

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Topranker.cz s.r.o.
Pod pekárnami 245/10
190 00 Praha 9
Česká republika
info@topranker.cz
Tel: +420 775 060 843