Masážní techniky napříč světem

Zadavatel: Topranker.cz s.r.o. | 11.7.2018 | Sport, volný čas, zábava

Masážní techniky jsou odvěká procedura, která se rozvíjela v odlišných dobách v různých koutech světa, zejména v Číně. Dnes již máme takové štěstí, že nám jsou k dispozici různorodé masáže, aniž bychom museli cestovat na Východ.

Masážní techniky aneb napříč zeměmi po 4 nejznámějších z nich:

· Švédská nebo též klasická masáž, kterou my Evropané známe nejlépe. Pochází totiž ze Švédska, kde ji v roce 1830 poprvé popsal Per Henrik Ling. Využívá zejména tření a hnětení a je využívaná na bolesti zad, šíje, ovšem i na horních a dolních končetin nebo břicha.

· Thajská masáž využívá akupresuru, jógu a širokou škálu protahovacích manévrů. Podle zjištěných informací Vás může i bolet, pokud v těle není něco v pořádku.

Slovo „masáž“ pochází z řeckého slova „massé“, což znamená hnísti nebo také třít.

· Shiatsu pochází z Japonska. Má kořeny v tradiční japonské technice Anma. Shiatsu pracuje s proudící energií, která se může nahromadit a vytvořit blokádu v určitém místě těla. Tak energie nemůže proudit dál a dochází k nerovnováze člověka. Shiatsu pomáhá tento problém odblokovat.

· Čínská energetická masáž, nazývaná také tlaková masáž. Její stáří se odhaduje na 5000 let. Jejím hlavním cílem je obnovovat proudění v 12 energetických drahách člověka, které se jinak nazývají meridiány.

Věděli jste, že…

největší průkopníkem masáží je Čína? Informace o nich se objevují již v knihách Konfuciových.

Zajímavost ze světa masáží

V Číně začala pracovat první robotická masérka Emma. Lidský terapeut se může věnovat klíčovým oblastem těla, zatímco Emma odvede fyzicky náročnější masážní úkony. Bližší informace k této tématice se dozvíte zde.

Luxus nynější doby nám dovoluje užít si příjemnou thajskou nebo indickou masáž i v naší zemi. Neváhejte nám napsat do komentářů, jakou z výše uvedených masáží byste si rádi vyzkoušeli a co si o nich myslíte!

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Topranker.cz s.r.o.
Pod pekárnami 245/10
190 00 Praha 9
Česká republika
info@topranker.cz
Tel: +420 775 060 843