Hutní materiál jsou trubky, plechy, profily i betonářská ocel

Hutní materiál
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.6.2021 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Hutní materiál jsou trubky, plechy, profilová ocel, jakly a také betonářská ocel. Trubky slouží zejména pro vedení vody, páry, ropných produktů a chemických roztoků, ale také jako konstrukční materiál ve strojírenství, stavebnictví a zemědělství. Vyrábějí se různými technologiemi ve válcovnách, které ovlivňují jejich konečné využití. Dělí se na bezešvé a svařované. Bezešvé trubky jsou dražší, ale uplatní se zejména v hydraulických a pneumatických rozvodech a zařízením. Plechy se využívají při opláštění staveb, strojů a zařízení, jako střešní krytina, vyrábějí se z nich schody a plošiny, uplatní se v karosářském průmyslu.

Hutní materiál se uplatní při výrobě velkých i malých konstrukcí

Hutní materiál je také profilová ocel. Slouží jako podpěrné sloupy u velkých i malých konstrukcí, nebo jako nosníky. Její výhodou je velká nosnost při malém prostorovém objemu. Podívejte se na stará skladiště z doby, kdy se pro nosné sloupy využívala pouze cihla. Vidíte hodně stěn a sloupů, ale málo prostoru pro ukládání. Manipulaci s materiálem či zbožím v současných skladech z ocelových konstrukcí nekomplikují prakticky žádné sloupy. Hutní materiál jsou také jakly, což jsou uzavřené ocelové profily.

Železobeton? To je spojení betonu a ocele

Hutní materiál a stavebnictví? Toto spojení je velmi časté zejména díky betonářské oceli. Ta vytvořila z betonu železobeton, který nastartoval výstavbu mrakodrapů a největších vodních přehrad. Ocel má v betonu mimořádnou funkci. Beton, který je velmi odolný vůči tlaku, praská při působení i nízkých tažných sil. Odolnost vůči nim mu dodá až ocel. Navíc mají podobné teplotní vlastnosti, takže na teplo i zimu reagují prakticky stejně. Z betonářské oceli se svařují konstrukce, které se pak prolévají betonem. Při výrobě železobetonových desek se používají kari sítě s ocelovými dráty až centimetr silnými.

 

Témata: hutní materiál, betonářská ocel, plechy, trubky, ocelové profily, kari sítě | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300