Hutní materiál – to je základ stavebnictví a strojírenství

Hutní materiál, trubky, profilová ocel a další výrobky
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.5.2016 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Žádná stavba se neobjede bez položky hutní materiál. Už při budování inženýrských sítí potřebujete například trubky na vodu, plyn či odpad. Trubky rozlišujeme na svařované, bezešvé, konstrukční a přesné. Například trubky konstrukční jsou tenčí než běžné a nelze v nich vyřezat závit. Bezešvé trubky jsou z ušlechtilé oceli a používají se zejména pro vedení vody, páry, vzduchu či plynu. Trubky jsou k dispozici od vnějšího průměru 18 mm až po 323, 9 mm a tlouštěk od 1,5 mm do 4 mm. V nabídce například webu technimat.cz je na 70 druhů ocelových trubek.

Univerzálním prvkem jsou jakly různého profily

Hutní materiál jsou také jakly. Jsou to uzavřené profily, které se prodávají v různých průměrech a tloušťkách. Jakly slouží pro výrobu různých konstrukcí. Díky různým profilům jsou pevné a snesou značné zatížení. Dodávají se obvykle v čtvercových, obdélníkových profilech, ale také ve speciálních, například v podobě písmen Z, L a T. Jakly se podle návrhu nařežou do požadovaných délek a následně se svaří. Jako hutní materiál jsou jakly nejuniverzálnějším konstrukčním prvkem pro stavebnictví a strojírenství. Jakly se dále rozdělují na tenkostěnné a silnostěnné. Tenkostěnné profily najdou uplatnění zejména pro konstrukční účely. Používají se například pro opláštění objektů nebo pro montované stavby.

Hutní materiál jsou také plechy a profilová ocel

Pod položku hutní materiál zařazujeme také plechy a profilovou ocel. Plechy slouží jako kryty nejrůznějších strojů, jsou vhodné pro střechy nebo na opláštění různých objektů.  Výborně odolávají povětrnostním vlivům, snadno se s nimi pracuje. Vyrábějí se různými technologie a tím získávají odlišné vlastnosti. Černé plechy se vyrábějí válcováním za studena nebo za tepla. Jestliže chceme hladké a přesné plechy, volí se válcování za studena. Profilová ocel jsou tyče o různém průměru. Profil se vyjadřuje tvarem písmene. Nejčastěji jsou profily ve tvaru I, U, T, L, kruhové, čtvercové nebo ploché

Témata: hutní materiál, trubky, plechy, jakly, profilové ocel, pletivo | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300