Výběr kočárku je skutečná věda. Jak vybrat ten správný?

Zadavatel: SeoExtra.cz | 13.4.2016 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Očekávání miminka je pro rodiče jedna z největších radostí jejich života. Tato událost s sebou přináší starosti s chystáním výbavičky pro děťátko i rodiče. Mamina Veronika nám vyprávěla, jak si poradila s výběrem kočárku, který je většinou nejdražší položkou na nákupním seznamu budoucí rodiče.

"Výběr kočárku je věda. Když jsem hledala ten náš, udělala jsem si dokonce tabulku v Excelu. "Uvítala nás Veronika, která prozradí, jak spolu s manželem vybírali kočárek.

Veroniko, jaké byly první kroky při výběru Vašeho kočárku?

Jako každá budoucí maminka, která si postupně chystá výbavu pro miminko, jsem chtěla mít všechno na jedničku. Postupně přišel na řadu i kočárek. Všechny naše výlety a procházky se proměnily na výběr kočárku. Radila jsem se s kamarádkami, které už měli nějaké kočárková zkušenosti, ale každá mi říkala něco jiného. Postupně jsem zjistila, že si musím vytvořit názor sama.Co to znamená mít vlastní názor na kočárek?

Znamená to, že se budete na kočárek dívat vlastním pohledem, myslet přitom na své potřeby, zvyky a v neposlední řadě na potřeby děťátka. Pro nás byla na prvním místě funkčnost, kvalita, jednoduchý účelný design a dlouhá vanička. Dcerka se narodila na podzim a chtěli jsme, aby v ní vydržela celou zimu is fusakem. Důležité bylo také snadné ovládání, skladnost, nízká hmotnost a odpružení, protože rádi chodíme do přírody. Je třeba si na začátku stanovit kritéria, které by měl kočárek splňovat a pak už jen vybírat.

To zní logicky, kde jste si vybrali ten váš? Existuje prodejna se všemi kočárky, které jsou na trhu?

Prodejna ne, ale místo ano. Budete se divit, ale dobrý výběr kočárků je například v zoo. Tam jsem objevila náš kočárek Joolz Day. Je to výborné místo na sledování jízdních vlastností - jsou tam různé terény, vidíte, jak se s ním manévruje, slyšíte, zda chrastí, vrže. Pokud vám to nedělá problém, můžete se zeptat přímo rodiče na jeho zkušenosti s daným kočárkem. V obchodech s kočárky vám budou většinou nabízet ty, z nichž mají největší provizi a ne ty, které jsou pro vás nejvhodnější.

Čím byl pro vás Joolz Day tak výjimečný, že nakonec vyhrál?

Splňoval vše, co jsme chtěli, ale hlavně byl jiný než všechny ostatní kočárky. Líbí se nám jeho elegantní design, jedna z nejdelších vaniček na trhu, která přitom nepůsobí robustně, či praktické kožené madla se snadnou údržbou. Vysoké sezení ve sportovní části poslouží také jako jídelní židle v restauraci. Dcerka má z něj krásný výhled na stůl a na vše, co se tam děje. Tento kočárek má velmi pohodlné ovládání. Ještě jsem nedržela v rukou kočárek, který by měl lépe manévrování než Joolz. Pro mě je velmi praktický, jednoduše se skládá a bez problémů se vejde i do kufru menšího auta.

Není žádné tajemství, že tento kočárek patří mezi ty dražší. Co byste doporučovali mamince, která nemá potřebné finance na takový kočárek?

Stále více se přesvědčuji o tom, že koupě Joolz byla velmi dobrá investice. Před pár měsíci jsem potkala maminku, která měla jeden z prvních modelů Joolz. Prozradila mi, že kočárek má již 8 let a má v něm své třetí dítě. Kočárek stále vypadal velmi dobře, dokonce s ním ani jednou nebyla v servisu. Proto si myslím, že pokud nejsou finance na nový kvalitní kočárek, je lepší koupit si ho přes bazar, jak si za podobnou cenu obstarat nový, levný a méně kvalitní kočárek.

Kočárek je pravá ruka mámy během období na mateřské, proto není dobré podcenit jeho výběr.

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712