Palety se vyrábějí v různých rozměrech

Dřevěné palety v různých rozměrech
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.4.2022 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Potřebujete europalety, standardní palety nebo atypické transportní podložky? Dnes je v paletách velký výběr, ale základem jsou standardní výrobky, které se odvozují od rozměrů i kvality europalet. Mají rozměry 1200 x 800 x 144 milimetrů, jsou čtyřcestné, to znamená, že se dají nabírat vidlemi vysokozdvižných i nízkozdvižných vozíků ze všech stran. Zahraniční i české normy požadují, aby dřevo bylo čisté, tedy bez plísní či dřevokazných hub a ošetřené tepelně, nikoli chemickým roztokem. Všechny dřevěné prvky palet, tedy přířezy, svlaky a špalíky musí být z jednoho kusu dřeva, zkosení hran se provádí pouze u horních hran opěrné podlahy a u čtyř hran rohů.

Paleta je vratná i nevratná

Europalety jsou vratné, ale česká norma rozlišuje i nevratné standardní palety. Na ně jsou kladeny prakticky stejné požadavky jako na vratné palety, jen půdorysné odchylky mohou být větší. Původní transportní podložky měly jen jeden rozměr, tedy 1200 x 800 milimetrů, který vycházel z rozměrů železničního vagonu. Dnes česká norma umožňuje výrobu desítky rozměrů standardních vratných i nevratných podložek. Je to proto, že transportní podložky se využívají nejen na železnici, ale také u kamionové a lodní dopravy, a dnes už vlastně po celém světě.

Oblíbený je paletový nábytek

Běžná paleta našla využití nejen jako přepravní pomůcka, ale i v nábytkářském průmyslu. Designéři využili její jednoduchou a vzdušnou konstrukci a začali na jejím základě navrhovat paletový nábytek. Ten se dnes používá nejen na zahradách, ale i v soukromých i veřejných interiérech. Asi nejoblíbenější je zahradní nábytek – nejrůznější stoly, lavice, křesílka, lehátky či houpačky. Často jej nacházíme v kavárnách, vinných barech i v restauracích. Vždy dodají interiéru originalitu. Například si jej pochvalují zastánci zdravého spánku. Paletové postele jsou pevné, vzdušné a z lůžkovin dobře odvádějí vlhkost.

 

Témata: dřevěná paleta, dřevěné standardní palety, palety, standardní paleta | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300