Hutní materiál se využívá v mnoha oborech

Hutní materiál dodavatel
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 11.4.2022 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - V mnoha oborech se využívá hutní materiál, zejména ve strojírenství, stavebnictví či v automobilovém průmyslu. Součástí tohoto sortimentu je betonářská ocel, která slouží k výrobě železobetonu. Prodává se hladká ocel, ale zejména se žebírkováním, což jsou výstupky na povrchu ocele. Ty umožňují pevnější spojení ocele a betonu, takže výsledný železobeton je kompaktnější a odolnější. Betonářská ocel se dělí na tyče a kari sítě. Tyče se žebírkováním se svařují do různých konstrukcí a vkládají se do betonu nebo se jimi beton prolévá. Svařené kari sítě slouží k betonování velkých vodorovných ploch.  

Hutní materiál jsou i trubky a plechy

Kromě betonářské ocele zahrnuje hutní materiál také trubky, plechy a profilovou ocel. Trubky se dělí na bezešvé a svařované. Oba základní druhy se vyrábějí válcováním, protahováním či vtlačováním. Bezešvé trubky nacházejí uplatnění všude tam, kde se vedou tekutiny a plyn pod tlakem, například u pneumatických a hydraulických zařízení. Svařované trubky slouží jako konstrukční ve stavebnictví, strojírenství či zemědělství. Plechy jako hutní materiál se uplatňují při výrobě střešních krytin i opláštění budov nebo zařízení. Mají nezastupitelné místo v karosářském průmyslu.

Konstrukce z ocelových profilů umožnily stavby gigantických stadionů

Mezi hutní materiál patří také ocelové profily. Jde o ocelové tyče s průřezem podle velkých písmen I, H, T a U a jejich odvozenin. Lidově se jim říká traverzy nebo „íčka“ a slouží jako nosníky a díly pro nejrůznější konstrukce. Jen díky ocelovým profilům mohly vzniknout gigantické stadiony a sportovní haly s rozpětím větším než 300 metrů. Do této kategorie řadíme také uzavřené profily nazývané jakly či jäkly. Využívají se při výrobě konstrukcí v exteriéru a interiéru a speciální tenkostěnné profily pro výrobu nábytku či zařízení pro počítačovou techniku.

 

Témata: hutní materiál, jakly, betonářská ocel, tyče, ocelové nosníky, trubky | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300