Partnerské poradenství často řeší i neplodnost párů

Partnerské poradenství často řeší i neplodnost párů
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.4.2018 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Do psychologické poradny přicházejí často lidé, kteří neřeší jen narušení partnerského vztahu, ale založení rodiny. Jestliže se páru nedaří počít dítě, na řadu přistupuje vyšetření plodnosti, a to bývá často zejména pro muže citlivý problém. Partnerské poradenství musí umět s oběma partnery celou situaci podrobně rozebrat a nalézt řešení. A to tak, aby oba cítili, že o řešení problémy rozhodli sami. Je snadné někomu radit, ale psychologové se snaží nalézt takový přístup, aby partneři měli pocit, že našli vlastní cestu. Často je lepší, když je to „partnerské rozhodnutí“ než rada odborníka. 

Partnerské poradenství umí hledat cestu z problémů

Problémy s neplodností bývají často spojeny se stresem. Odborníci vědí, že se objevuje tzv. psychický blok, když lidé hodně usilují o to, mít dítě. Strach z toho, že se to nedaří, vede k prohlubování psychického napětí a tělo se pak brání správně fungovat. Partnerské poradenství v psychologických poradnách je tu právě od toho, aby pomohlo partnerům nalézt pohodu a nechat věcem volný průběh.  Právě u početí je pohoda velmi důležitá. Partnerské poradenství je někdy lepší instituce než lékařská ambulance. Než pár přistoupí k vyšetření neplodnosti, měl by se nejdříve poradit s psychologem.

Základní problém – partneři mají na sebe málo času

Partnerské poradenství řeší i běžné vztahové problémy. Lidé dnes mají málo času a tlak konzumní společnosti je nutí k vyšším výkonům, aby jejich život byl pohodlnější než dříve. Partneři často spolu tráví méně času než s kolegy v práci. To ohrožuje normální fungování vztahu. I drobné neshody partneři hůře zvládají a místo toho, aby je řešili, od problému utíkají. Někdy je návštěva psychologické poradny dobrý krok k záchraně vztahu. Mnohdy se ukáže, že stačí málo, aby pár svůj vztah zachránil.

 

Témata: partnerské poradenství, poradna pro partnery, rodinné poradenství, psychoterapie | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300