Linuxový server ve firmě

Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 11.4.2016 | Telekomunikace, IT

Praha (Pressweb) - Dnes už dávno není pravdou, že dobré počítače a serverové vybavení potřebují jen firmy, které se orientují na IT. Naopak. Firma bez počítačů už dnes neexistuje, servery jsou taktéž rozšířené, a tak většina společností potřebuje někoho, kdo by se jim o tyto záhadné stroje staral.

S počítači to ještě jde, na Windows jsme všichni zvyklí, ale jakmile dojde na servery, běžný uživatel je v koncích. Je to pro nás velká neznámá a už vůbec se nevyznáme v Linuxu. Přitom IT odborníci si ho chválí daleko více než Windows. Je bezpečný, stabilní, snadno nastavitelný a hlavně zdarma. Na to sází i brněnská firma IT Done s.r.o., jejíž specializací je správa Linux systémů.

Jako správná IT firma si poradí se vším. Nelze říci, že by dělali pouze s Linuxem, podporují rovněž serverové systémy od firmy Microsoft, ale upřednostňují open source software, za který zákazníci nemusí platit. Stejnou filozofii zastávají mnohé velké firmy. Na Linuxu jedou v Googlu, Twitteru, Amazonu, Facebooku, IBM, McDonaldu, NASA atd. Proto se toho vůbec nebojte. I když je pro vás Linux jednou velkou neznámou, IT Done vám vše nakonfiguruje.

Firma IT Done pracuje zejména s distribucemi Debian a CentOS, oba mají širokou podporu a jsou dlouhodobě stabilní. Dá se na nich postavit webový, databázový, poštovní server, sdílená datová úložiště apod.

Aby mohla proběhnout konfigurace linuxových serverů, je potřeba mít fyzické vybavení, na které je možné Linux nainstalovat. Může to být server v nějakém datovém centru nebo přímo ve firmě. Při té druhé možnosti je třeba rozhodnout, zda pro své účely potřebujete špičkový profesionální server – třeba od společnosti Dell se zárukou zprovoznění do 4h od nahlášení poruchy, nebo by vám stačilo ho rozběhnout na běžném počítači. I z počítače, který vám leží na stole, se s velkou pravděpodobností dá vybudovat server. Záleží na tom, jak je hardwarově vybavený. Tím však chceme říct, že serverové řešení vyžaduje minimální náklady. Dovolit si ho můžete i vy! Podívejte se na web ITdone.cz a ozvěte se jim.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.