Výplaty letos porostou nejčastěji o 2 %

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 11.1.2021 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 11. 1. 2021: Vyplývá to z online průzkumu, který mezi zaměstnavateli a zaměstnanci uskutečnila personální agentura Předvýběr.CZ. Podle něho 42 % zaměstnavatelů letos neplánuje měnit výši mezd; firmy, které plánují přidávat, nejčastěji počítají s růstem do dvou procent, uvádí 26 % respondentů z řad šéfů firem a personalistů.

Vyšší zvýšení mezd o 2-5 % plánuje jednadvacet procent firem, necelých jedenáct procent počítá se mzdovým růstem o 5-10 %. „Žádný z oslovených zaměstnavatelů neplánuje snižování mezd,“ říká František Boudný, ředitel Předvýběru.CZ.

Očekávání zaměstnanců se s firemními plány shodují jen částečně: 45 % lidí počítá se stejnou výplatou jako loni, jedenáct procent respondentů se spokojí s růstem do dvou procent, stejný je i podíl těch, kteří očekávají nárůst o 2-5 %. Patnáct procent zaměstnanců čeká 5-10% růst a téměř devatenáct procent počítá s tím, že bude mít v peněžence o víc než deset procent vyšší výplatu.

„Představy zaměstnanců obvykle bývají vyšší, než je reálné. Nepředpokládám ale, že by letos trh práce čekaly nějaké velké boje. Pořád ještě je kvalitních zaměstnanců spíš nedostatek a firmy, i když opatrně, počítají s růstem,“ dodává šéf personálky.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava a podporuje činnost Nadačního fondu Toník. Jako partner Hráčské fotbalové unie pomáhá profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024