Vrata už jsou zřídkakdy manuální, vítězí automatika

U vrat vítězí automatika
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.1.2021 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Když stavíte dům, nemůžete si říct, že už je vše hotovo, když nemáte upravený vjezd do domu. Ten je také součástí domu. V poslední době stále více lidí věnuje velkou pozornost výběru vjezdové i vchodové brány. Jaká by měla být? Manuální nebo automatická. Ještě před 20 lety byly automatické vjezdy novinkou, dnes si je pořizuje téměř každý stavebník. Je to přirozené. Díky elektronice se svět stává pohodlnější a příjemnější, ale také rychlejší. Dnes by nás zdržovalo vystupování z auta a ruční otevírání vrat. Také vjezd do garáže už je většinou automatický.

Chceme, aby vrata byla bezúdržbová

Vrata u vjezdu si pořídíme většinou tehdy, když nemůžete zvolit variantu posuvných bran. Většinou mají dvě stejně veliká křídla, která se otevírají do stran. Existují varianty s jedním křídlem, které se zasouvá do sebe nebo se skládá. Ještě před nedávnem bylo nutné, aby se křídla pohybovala po kolečkách po zemi, ale s takovým typem vrat byly problémy, když nasněžilo nebo když vítr k bráně na podzim nafoukal listí. Vrata jsou dnes uzpůsobena tak, že se pohybují zhruba 10 centimetrů nad zemí a není třeba plochu v dráze pohybu stále uklízet.  

Senzory zajišťují bezpečné ovládání automatické brány

U automatických zavíracích systémů je důležitý pohon. Musí být spolehlivý a vybavený senzory, které pohyb křídla zastaví, když se v jeho směru objeví překážka. Tím je zaručena bezpečnost celého systému. Vrata bez senzorů by byla nebezpečná. Vývojáři pracují také na jednodušším ovládání. Obvyklé jsou dálkové ovladače, jimiž si bránu na dálku otevřete, takže nemusíte ani zastavovat. Modernějším řešením je však ovládání mobilním telefonem. Ušetříte jedno zařízení. Na systém jde pak připojit více účastníků. Ovládání je jednoduché – stačit vytočit vybrané telefonní číslo a brána se na dálku otevře.

 

Témata: automatické brány, brány na ovládání, křídlová vrata, vrata, brány, Pohony bran BFT | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300