Prodej palet u nového dodavatele? Ověřte si jeho licenci

Prodej palet u nového dodavatele?
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 10.1.2021 | Služby

Praha (Pressweb) - Ani v této těžké době se ekonomika nesmí zastavit. Zboží musí pendlovat nejen po republice, ale i po celé Evropě. Možná některé firmy zvolnily tempo, ale je nutné ho zase obnovit. A pokud zvyšujete objem zboží, je dobré se poohlédnout po solidním partnerovi, který nabízí prodej palet. Bez nich si už transport zboží nikdo nedokáže představit. Pokud hledáte nového dodavatele přepravních podložek, je dobré si ověřit, zda má licenci k jejich výrobě a zda splňuje všechny náležitosti pro pohyb palet v zahraničí. Jde například o certifikát IPPC, který potvrzuje ošetření dřeva proti škůdcům zahřátím, nikoli chemickými přípravky.

Prodej palet do zahraničí? Jen s certifikátem IPPC

Certifikace IPPC se u europalet, případně i u atypických palet vyžaduje od roku 2016. Evropské země se dohodly, že kvůli ochraně životního prostředí odstraní používání chemických přípravků, a nadále budou ošetřovat dřevo pro výrobu palet jen zvýšenou teplotou. Dřevěný obal se zahřeje minimálně na teplotu 56 stupňů Celsia po dobu 30 minut. Tím se zlikvidují všichni škůdci, zejména kůrovec a brouci ze skupiny tesaříků. Pro prodej palet s využitím v zahraničí je tato certifikace nezbytná.

Některé firmy nabízejí množstevní slevy

Prodej palet se týká nejen europalet, ale také standardních palet pro využití v tuzemsku, případně atypických přepravních podložek. Europaleta má rozměry 1200 x 800 x 144 milimetrů, maximální nosnost se rozlišuje podle toho, jak je zboží na paletě umístěno. Pokud je rozloženo rovnoměrně a celistvě po celé ploše, může být maximální nosnost až 2 000 kilogramů. Během roku je výhodné si zjistit, zda se na prodej palet nevztahují slevy či různé akce, a nakoupit je právě v tomto období. Například firma Europal Tůmovka, která prodává palety ve Středočeském kraji a v Praze, nabízí množstevní slevy.

 

Témata: prodej palet, palety, paletový servis, výroba palet, palety na prodej | Region: Ústecký kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300